Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Croma - Montaż webasto z Mazdy 6

25 Sie 2016 10:53 2109 11
  • Poziom 6  
    Witam
    Posiadam Fiata Croma 1,9JTD 16V, zakupiłem Webasto Thermo Top C, które pracowało wcześniej w Mazda chyba model 6.
    Czy jest możliwość podłączenia tego? Bo już po zakupie dowiedziałem się że może to nie działać jeśli jest sterowania cyfrowe.
    W eLearn do Fiata Croma jest opisane że niektóre samochody były wyposażone w fabryczne "dogrzewacze" ale nie Webasto tylko Eberspacher które podpinało się pod panel Climatronika i dogrzewacz działał po uruchomieniu samochodu.
    Ogrzewanie które kupiłem posiada zegar jajowaty do ustawiania czasu pracy itd.
    Poniżej foto
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Skoro masz zegar "jajko" to piec ruszy.Mam nadzieje że w komplecie masz również resztę instalacji do podpięcia pieca i pompki cieczy? Co do uruchomienia klimatronika w aucie, to musisz się dowiedzieć na który pin podać plus który podasz z zegarka (tam jest wyjście analogowe 12v i sterowanie cyfrowe).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    pompa obiegowa jest "zintegrowana" z piecem (jest przymocowana do pieca), pompka paliwa również jest, zegar "jajko", tłumik i kawałek rury wydechowej.
    coś jeszcze powinno być?
  • Poziom 20  
    dbh napisał:
    coś jeszcze powinno być?

Powinna być wiązka elektryczna którą to wszystko zepniesz w całość.W tej wiązce jest również przekaźnik do uruchomienia tej pompki.
    Od biedy można samemu taką wiązkę wykonać lub są gotowe na znanym portalu aukcyjnym.
  • Poziom 43  
    Instalacja tzn . wiązki. lub minimum kostki.
  • Poziom 6  
    Foto kabli które są podpięte i zegara jajka Fiat Croma - Montaż webasto z Mazdy 6
  • Poziom 20  
    Wygląda na to że brakuje wiązki która uruchamia pompę wody poprzez przekaźnik.Przynajmniej ja jej nie widzę.
  • Poziom 6  
    Ktoś podpowie czy to juz wszystko co potrzeba i ewentualnie jak to odpalić na krótko na stole żeby sprawdzie czy działa. ?
  • Poziom 6  
    znalazłem gościa który to podpiął i okazało się że piec jest sterowany cyfrowo i trzeba inny sterownik. czy po podmianie sterownika (domyślam się że chodzi o płytkę ) będzie to działało ?
    szukałem na portalu aukcyjnym i dzwoniłem do osób z aukcji i niektórzy mówili ze nie da się tego zrobić.
    Czy udało się komuś coś takiego przerobić?
  • Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe
    a co to za filozofia wsadzić do pieca inny sterownik? przecież thermo top C wychodziły z różnymi sterownikami analogowymi i cyfrowymi...
  • Poziom 25  
    Na co Ci inny sterownik skoro masz zegar 1533 z w-bus??
    zegar ma 4 piny plus to plus, masa to masa, w-bus do pierwszego pinu pieca, a 4 pin z jajka przez przekaźnik do pompy wody.
    Rozwiązanie niezbyt poprawne ale w większości aut działa, jeśli sprawia Ci trudność podłączenie tego poszukaj fachowca z okolicy bo za chwilę nie będzie co montować