Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAf lf45/180 - bark sygnału na modulatorze hamowania

dzikusek1 25 Sie 2016 13:57 669 2
 • #1 25 Sie 2016 13:57
  dzikusek1
  Poziom 7  

  Witam mam dafa 45/180 nie ma sygnału na modulatorach hamowania, jak zasilę to spuszcza powietrze, bark sygnału na przodzie i na tyle, był dopięty pod komputer pokazuje błędy abs. proszę o pomoc

  0 2
 • #2 25 Sie 2016 21:36
  krisbrumm
  Specjalista - DAF Trucks

  W trakcie normalnej pracy (tzn. kiedy nie ma interwencji ABS) modulatory nie są zasilane.
  Modulatory są zasilane tylko w momencie interwencji ABS oraz w momencie self-testu zaraz p włączeniu zapłonu.Uruchamiane są wówczas na krótką chwilkę w odpowiedniej sekwencji (kolejności).
  Aby sprawdzić, czy system uruchamia modulatory, należy przy max. ciśnieniu na zegarach i przy wyłączonym zapłonie wcisnąć pedał hamulca do podłogi i trzymać wciśnięty.Następnie włączamy zapłon i słuchamy ile modulatorów zrobi wystrzał powietrza.Tyle, ile jest modulatorów (a jest to tani LF45 czyli tylko pewnie dwa - jeden na oś przednią i jeden na oś tylną czyli system 4S2M), powinno być słychać dwa wystrzały powietrza.
  Moja sugestia- sprawdź przewodzenie przewodów od ABS ECU oraz ich izolacje wzajemną i do masy tak jak to uczyli w szkole podstawowej

  0
 • #3 26 Sie 2016 11:32
  dzikusek1
  Poziom 7  

  Witam na razie wiadomo tylko tyle że przedni modulator upuszcza i przednie koło jest na lewarku i trzyma go a przecież jak przedni modulator upuścił to powinno zwolnić koło a tylni modulator nie upuszcza a napięcie jest na nim, pewnie trzeba go oddać do regeneracji.

  Był elektryk posprawdzał instalacje która jest dobra, modulator padł i instalacja pneumatyczna przy hamulcu jest coś tam namieszane od poprzedniego właściciela wymieniał rozgałęział regenerował i teraz sprawdzamy?

  0