Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung HT-H4500R - brak obrazu na TV, nie działa napęd, BD/DVD, LOAD, STOP

amigos 25 Aug 2016 17:14 6423 5
 • #1
  amigos
  Level 16  
  Witam!
  Mam problem z kinem domowym Samsunga HT-H4500R. Po włączeniu pojawia się na wyświetlaczu BD/DVD, LOAD, a potem STOP i nic się nie dzieje. Napęd Bluray nie działa, nie można przełączyć funkcji, nie wyświetla żadnego obrazu na TV. Napięcia z zasilacza prawidłowe. RESET po przytrzymaniu przycisku stop na pilocie w trybie standby wyświetla na chwilę napis RESET na wyświetlaczu, ale to nic nie zmienia chociaż widać po poziomie głośności, że kasuje ustawienia. Przyciskami na panelu można włączyć odtwarzacz i regulować głośność.
  Ma ktoś jakiś pomysł? Czy istnieje możliwość wgrania softu z poziomu kombinacji klawiszy przy starcie? Szukałem instrukcji serwisowej, ale znalazłem na forum tylko jej część do F4500, a przydała by się cała. Może ewentualnie ktoś ma płytę główną do tego modelu?
  Pozdrawiam!

  Ok. Jutro spróbuję zaprogramować go MTK Toolem. Może ktoś ma zgranego flasha ze sprawnego modelu?
 • #3
  jacekjoko
  Level 11  
  Witam mam ten sam problem .Poradzi ktoś co z tym zrobić??
 • #4
  amigos
  Level 16  
  Obawiam się, że jeżeli są identyczne objawy i zatrzymuje się na STOP to nic z tym nie zrobisz. Jeżeli na zasilaczu wszystkie napięcia są ok to najprawdopodobniej uszkodzona płyta główna. To chyba jakiś dosyć częsty defekt bo już miałem sygnały i od innych osób, że mają ten sam problem. Naprawa raczej nieopłacalna.

  Pozdrawiam!
 • #5
  jacekjoko
  Level 11  
  Dzięki za odpowiedz poszukam całej sprawnej płyty.
 • #6
  Gibol11
  Level 11  
  za powyższą usterkę odpowiada układ R5F100PHA lub jego pokrewny występujący w danym modelu. Niestety ciężko go znaleźć a znalezienie wsadu graniczy z cudem.