Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-H4500R - brak obrazu na TV, nie działa napęd, BD/DVD, LOAD, STOP

amigos 25 Sie 2016 17:14 5154 5
  • #1 25 Sie 2016 17:14
    amigos
    Poziom 12  

Witam!
    Mam problem z kinem domowym Samsunga HT-H4500R. Po włączeniu pojawia się na wyświetlaczu BD/DVD, LOAD, a potem STOP i nic się nie dzieje. Napęd Bluray nie działa, nie można przełączyć funkcji, nie wyświetla żadnego obrazu na TV. Napięcia z zasilacza prawidłowe. RESET po przytrzymaniu przycisku stop na pilocie w trybie standby wyświetla na chwilę napis RESET na wyświetlaczu, ale to nic nie zmienia chociaż widać po poziomie głośności, że kasuje ustawienia. Przyciskami na panelu można włączyć odtwarzacz i regulować głośność.
    Ma ktoś jakiś pomysł? Czy istnieje możliwość wgrania softu z poziomu kombinacji klawiszy przy starcie? Szukałem instrukcji serwisowej, ale znalazłem na forum tylko jej część do F4500, a przydała by się cała. Może ewentualnie ktoś ma płytę główną do tego modelu?
    Pozdrawiam!

Ok. Jutro spróbuję zaprogramować go MTK Toolem. Może ktoś ma zgranego flasha ze sprawnego modelu?

1 5
  • #3 06 Mar 2017 22:18
    jacekjoko
    Poziom 9  

Witam mam ten sam problem .Poradzi ktoś co z tym zrobić??

0
  • #4 07 Mar 2017 20:15
    amigos
    Poziom 12  

Obawiam się, że jeżeli są identyczne objawy i zatrzymuje się na STOP to nic z tym nie zrobisz. Jeżeli na zasilaczu wszystkie napięcia są ok to najprawdopodobniej uszkodzona płyta główna. To chyba jakiś dosyć częsty defekt bo już miałem sygnały i od innych osób, że mają ten sam problem. Naprawa raczej nieopłacalna.

Pozdrawiam!

0
  • #5 07 Mar 2017 21:19
    jacekjoko
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz poszukam całej sprawnej płyty.

0
  • #6 13 Lip 2017 09:00
    Gibol11
    Poziom 10  

za powyższą usterkę odpowiada układ R5F100PHA lub jego pokrewny występujący w danym modelu. Niestety ciężko go znaleźć a znalezienie wsadu graniczy z cudem.

0