Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kombi/minivan do 20 tyś. - co kupić?

koni1997 25 Sie 2016 17:25 1230 3
  • #1 25 Sie 2016 17:25
    koni1997
    Poziom 17  

Witam.
    Poszukuję samochodu <dla kogoś> do 20 tyś, tylko z nastawieniem na wymiary
    - do 450 cm długi (plus minus 5-7 cm)
    - do 200 cm szerokości

Marka - tu w sumie nie gra roli, tylke żeby części były dostępne
    Silnik - benzyna, może być z LPG
    5 osobowy
    No i żeby był choć minimalnie lepiej wyposażony czyli klima plus elektryczne szyby.
    Skrzynia manualna.
    Samochód ma zastąpić zafirę 1.

Z tego co znalazłem
    Seat Ibiza V kombi
    Renault Megane III kombi (trochę przekracza wymiary)
    VW Golf 5 Variant
    Opel Corsa D (to akurat wydaje mi się małe, bo 4m długości, ale to nie moja propozycja)
    Toyota Verso 1 generacja
    Skoda Fabia 2 kombi
    Audi A4 B7 Avant

Chyba że coś jeszcze jest ciekawego, chętnie zapoznam się z innymi propozycjami.

0 3
  • #2 26 Sie 2016 10:11
    kakibara
    Poziom 27  

Cześć, R. megane w kombi, z lpg, bardzo dobrze współpracuje z lpg, w miarę duże kombi - kolega na taxi ma 500 tyś km - o czymś to świadczy, że jeszcze planuje pojeździć.
    audi a4 zamiennik to - seat exeo 1.6 mpi - tylko cena około 25 tyś może wachania w dwie strony +/- 2-3 tyś PLN. Stara skorupa z bardzo dobrym silnikiem.

0
  • #4 27 Sie 2016 01:08
    MrMalo82
    Poziom 12  

A moje zdanie takie..
    po pierwsze, jakie zastosowanie auta - dla jakiegoś budowlańca narzędzia, towar? czy dla dużej rodziny na wyjazdy?
    No bo jednak Ibiza a Audi A4 to przepaść..kompletnie inne segmenty..
    Zacznijmy od tego że jeśli już mówimy o grupie Volkswagena to Audi A4 B7 to nie ten budżet, chyba że trupy jakieś..
    Realnie to Audi A4 B6 Avant i to były mój typ z silnikiem 1,8 turbo

Fabia i Ibiza wg mnie odpadają bo to takie bezsensu brać autka segmentu B powiększone..Golf V kombi..okej ale jaki silnik? muł 1,6 mpi? wieczny i dobry do lpg ale na trasach kiepsko.
    Już bym wolał (chociaż wiem że to trochę inny okres technologiczny) np Octavie I po lifcie kombi z 1,8T (typu RS)
    No ale dla mnie najlepszy byłby Audi A4 B6 Avant apropo grupy VW bo reszta aut wg uznania.

0