Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Energia bierna w instalacjach prosumenckich.

Jarmie 16 Sep 2016 21:38 110583 785
    kriss032
    Level 20  
    Haha - oszustwo - na mocy czynnej urządzenie to nie oszczędza. To wygląda na kompensator mocy biernej indukcyjnej rozebrali pokazali środek pokazali schemat. Prezentował to sprzedawca a nie biegły technik, stąd przekłamania może celowo. nam chodzi o kompensację mocy biernej pojemnościowej.
    Erbit
    Level 41  
    Czy są falowniki, które zawierają opcję regulacji mocy biernej ? Np. w instrukcji falownika SMA napisano "Displacement power factor cos φ, adjustable - 0 leading to 0 lagging" i na temat " cos φ" nic więcej nie znalazłem (np. choćby w ustawieniach) .
    sq9fmc
    Level 28  
    Miałem kiedyś w rękach chińskiego Sungrow 2 lub 2,5kW, modelu nie pamiętam; posiadał możliwość regulacji.
    kriss032
    Level 20  
    Falownik z regulacją cos-fi to np: Skymax
    kriss032
    Level 20  
    Instalacja PV 5 kW
    Wreszcie na e-bok RWE pojawiła się faktura za pierwsze półrocze 2016 r
    RWE zmieniło nazwę na Innogy. Rubryki za energię bierną nie ma
    Energia pobrana czynna 1696 kWh po 0,2762 grosze = 0 zł - zbilansowali
    Dystrbucja - Za 1969 kWh do zapłaty 634,57 zł
    Za dystrybucje wychodzi więcej jak za energie czynną
    BILGO
    Level 38  
    Ja też w Tauronie na rozliczeniu za 1 półrocze 2016 nie miałem nic napisane o energii biernej ;)
    kriss032
    Level 20  
    Przysłali mi to dzisiaj pocztą, fajna zabawka, mierzy między innymi cos-fi, kvarch nie mierzy
    ogryz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mam podobny. Traktuj go bardziej jako wskaźnik, niż miernik, bo różne dziwne rzeczy potrafi pokazać. Sam pomiar cos fi jest mało dokładny.
    Przykład:
    - komputer w stanie bezczynności (wyświetlanie pulpitu) pobiera 180W,
    - lampka led zasilana ze zwykłego transformatora (samoróbka) pobiera 10W,
    - oba urządzenia pracujące razem pobierają łącznie 160W.
    Podobnych kwiatków zaobserwowałem znacznie więcej.

Miernik, który dokładnie zmierzy i policzy P, Q, cos fi niestety kosztuje 1000+...
    kriss032
    Level 20  
    Mnie jedynie interesuje pomiar cos-fi jest on prównywalny z innymi miernikami Np: pomiar pięcioletniej lodówki bez inwentera.... sprężarka w pracy cos-fi 0,9 na czuwaiu cos-fi 0,2. Precyzyjny sprzęt niestety kosztuje
    kriss032
    Level 20  
    Wszystko to co jest zawarte wyżej jest opisane w Warunkach Ogólnych Dystrybucji danego dostawcy. Jest tam klauzulka o przekroczeniu mocy biernej indukcyjnej tg-fi 0,4 - Natomiast w przy mocy biernej pojemnościowej opis jest nie jasny a klauzuli nie ma, I tu by można z nimi się procesować (liczą jak chcą bez wykładni) przekroczenie od zera kwarch. Znając życie przepiszą to na swoją kożyść
    Seas
    Level 22  
    Myślę, że rozporządzenia w sprawie taryf nie nadążają za rzeczywistością. W PGE są przekonani, że źródłem energii biernej pojemnościowej jest instalacja pv i do tego źle wykonana. Jak widać wygodniej jest im tak myśleć. Nie wiem czy i kiedy dojrzeje ME i URE by narzucić limit energii biernej pojemnościowej tak jak jest w przypadku indukcyjnej. Warto napisać do URE i UE, ze przepisy sobie, a życie sobie.
    zefir7
    Level 13  
    To jest standard.
    Merytoryczne argumenty są traktowane paragrafem i np. "uzasadnionych przypadkach"!!!!! lub "użytkuje odbiorniki indukcyjne" np. suszarka.
    To jest chore i uznaniowe, brzmi jak "wartości chrześcijańskie w PGE" lub "klauzula sumienia PGE".
    Tylko z 15 pokrzywdzonych i do URE oraz UOKiK.
    To łamanie prawa. Moi sąsiedzi produkują Rc i Ri - ale nie płacą. Totalna nierówność traktowania obywatela.
    Czy mam możliwość odłączenia sie od PGE?? Jak nie to monopol.
    retrofood
    zefir7 wrote:

Czy mam możliwość odłączenia sie od PGE?? Jak nie to monopol.

Zawsze masz możliwość zmiany dostawcy energii.
    zefir7
    Level 13  
    A co z energią wyprodukowaną z PV? Też mogę komuś innemu sprzedać?
    A sieć należny do PGE. sieciowa, jakościowa itp. fajna łamigłówka. Kto nalicza za bierną?
    Jaszcze trochę i tylko wyłącznie bidę zajmował się obliczaniem ilości energii i jej składnikami. A życie ucieka. Może powrócę do ogniska.
    Możliwe że tylko skomplikuję problem. Może ktoś to przerabiał?
    kriss032
    Level 20  
    zefir7 wrote:

Prawnie tak twoje druty od transformatora do kogoś należą, jak tory kolejowe. Po tych samych torach jeździ wiele różnych pociągów.
    Za bierną oraz za przesył energii nalicza PGE Dystrybucja.
    zefir7
    Level 13  
    No więc pozostało ognisko i akumulatory.
    retrofood
    zefir7 wrote:
    A sieć należny do PGE. sieciowa, jakościowa itp. fajna łamigłówka. Kto nalicza za bierną?
    Jaszcze trochę i tylko wyłącznie bidę zajmował się obliczaniem ilości energii i jej składnikami. A życie ucieka. Może powrócę do ogniska.

Sieć należy do PSE. I jeśli zmienisz dostawcę, to z nim się rozliczasz ze wszystkiego.
    nowex
    Level 17  
    retrofood wrote:
    zefir7 wrote:

Sieć należy do PSE. I jeśli zmienisz dostawcę, to z nim się rozliczasz ze wszystkiego.

Do PSE należy tylko sieć najwyższych napięć, sieć średniego i niskiego napięcia nalezy do spółki dystrybucyjnej, Zmiana sprzedawcy nie zawsze implikuje, że za wszystko rozliczasz się z nowym sprzedawcą energii. Nowy sprzedawcą musi mieć podpisaną generalną umowę dystrybucyjna i nie zawsze tak jest.
    kriss032
    Level 20  

Nowy sprzedawca to nowy licznik, nowa umowa i nowy zapis o energii biernej Zmienisz i płacisz za kvarch

Wprawdzie to nie na temat ale fora na ten temat umarły, takie cacko zamówiłem u Chińczyków Turbina pionowa 400 wat plus inwenter sieciowy. Chińczycy zaczęli podawać odkształcenia sinusoidy w opisie falowników

https://pl.aliexpress.com/item/12V-24V-400W-M...32502828587.html?spm=2114.13010608.0.0.EjnUrH
    idepopizze
    Level 33  
    @kriss032
    podzielisz się wrażeniami z użytkowania tego kręcioła ?