Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta - Cieśnienie na piecu spadło

3-driver 25 Aug 2016 19:36 2748 7
Metalwork
    3-driver
    Level 12  
    Mam takie pytanie co należy teraz zrobić, przy remoncie zdemontowałem grzejnik ćiśnienie na piecu było powiedzmy 1.4 co się dowiedziałem że za duże powinno być 0.9 np i podczas montażu grzejnika w chwili odkręcenia zaworu który miał doprowadzić wodę ciśnienie spadło do 0 na piecu i wychodzi na to że układ chyba się zapowietrzył co należy teraz zrobić pieca nie włączałem jeszcze tym pokrętłem co mam w pokoju.

wiem że jest to pokrętło do napuszczania wody pod piecem ale co mam odkrecać każdy grzejnik po kolei te odpowietrzniki czy jak
  • Metalwork
    Michał643
    Level 25  
    Tak, to prawdopodobnie zapowietrzenie.
    Odpowietrz to co masz zapowietrzone, ja nie wiem jak wygląda twój układ więc musisz to sam wywnioskować.
    Z tego co napisałeś przypuszczam że:
    - posiadasz piec gazowy pracujący w instalacji o obiegu zamkniętym, który znajduje się na jednakowym poziomie z grzejnikami
    Dotyczy jeśli piec znajduje się niżej od kaloryferów
    Jeśli ciśnienie jest bliskie 0 bar to instalacja mogła się zapowietrzyć. Należy odkręcić lekko śrubkę do odpowietrzania kaloryfera na jednym z grzejników (na tym który się zapowietrzył) i powoli dobijać wody. Cudów nie ma. Potem pochodzić po wszystkich grzejnikach i odpowietrzać każdy z osobna.
    Dotyczy sytuacji gdy piec jest wyżej od grzejników
    Postępuje się podobnie tylko trzeba brać pod uwagę zapowietrzenie pieca, trzeba wtedy odpowietrzać piec. (Nie napisałeś żadnych szczegółów więc nie jestem w stanie nic więcej pomóc)
  • Metalwork
    3-driver
    Level 12  
    Piec jest zawieszony wyżej jak grzejniki i katoryfer który odkrecałem czyli w łazience jest najbliżej pieca pierwszym razem odkreciłem odpowietrznik i powietrze leciało ale woda nie poleciała dlatego zakręciłem i chce się upewinić

a ciśnienie jest 0 spadło całkiem.
    Michał643
    Level 25  
    Spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć kaloryfer, (do oporu :) ) dokąd nie zacznie płynąć woda. Jeśli nie masz ani trochę ciśnienia to dobij troszkę wody, żeby powietrze mogło wyjść. Co to za model pieca?
    3-driver
    Level 12  
    3-driver wrote:
    Piec jest zawieszony wyżej jak grzejniki i katoryfer który odkrecałem czyli w łazience jest najbliżej pieca pierwszym razem odkreciłem odpowietrznik i powietrze leciało ale woda nie poleciała dlatego zakręciłem i chce się upewinić

a ciśnienie jest 0 spadło całkiem.
    Beretta - Cieśnienie na piecu spadło
    Michał643
    Level 25  
    No w sumie jak to kaloryfer w łazience to powietrze nie powinno było pójść do pieca (w sumie był by to pech).
    Rozumiem że zawory od instalacji były zakręcone podczas demontażu kaloryfera?

Jest tam jak coś odpowietrznik automatyczny, który sam powinien odpowietrzyć piec, ale jak chcesz mieć pewność, to powinieneś odpowietrzyć ręcznie korzystając z tej instrukcji. Są pewne konsekwencje zapowietrzonego pieca (na przykład przegrzanie pompy) ale w instrukcji przeczytałem, że piec nie włączy się, gdy jest w nim powietrze. Postępuj ostrożnie :) Przeczytaj, nawet tak dla własnej wiedzy lub z ciekawości, żeby poznać urządzenie, z którym - bądź co bądź - mieszka się. :)

str 5,6,i 13.
    No i to powinno być na tyle
    Pozdrawiam
    3-driver
    Level 12  
    zakręciłem tylko ten dwa zaworki przy kaloryferze dopływ i odpływ bo inaczej bym nie sciagnął bo woda by się lała przecież.

Jeszcze nie sprawdzałem jak będę miał chwilę to podjadę i jeszcze raz odkręcę odpowietrznik i zobaczę czy pójdzie woda
    Michał643
    Level 25  
    Uważam że powietrze nie powinno było znaleźć się w piecu (no bo przecież zawory z instalacji zostały zakręcone)
    W tym wypadku (moim zdaniem ) wystarczy odpowietrzyć grzejnik, a piec można dopiero wtedy gdy coś po włączeniu będzie bulgotało w środku, albo w ogóle się nie włączy, czy pokaże błędy.

Zapowietrzenie pieca jest ogólnie dość mało prawdopodobne. Mi by się nie chciało go odpowietrzać :) gdybym miał być szczery. Od tego jest zawór automatyczny, na pewno sprawnym bo piec dość nowy (korek przy nim odkręca się jak napełnia się całą instalację i powietrza w środku dużo) Ale na forum podpowiadam wiele możliwości, żeby było z czego wybierać.
    Pozdrawiam