Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power banku

25 Aug 2016 21:08 2634 2
 • Level 13  
  Witam,

  Kupiłem power bank firmy Trust. Nie ma podanego modelu, jest tylko pojemność: 5200mA, dwa wyjścia 1A i 2.1A.
  [power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power bankuDSCF00..JPG Download (2.09 MB) [power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power bankuDSCF00..JPG Download (2.1 MB)
  Bank posiada pstryczek jednak nie służy on do włączania przetwornicy a jedynie do zapalenia wskaźnika zasilania na kilka sekund (opcjonalnie do zapalenia latarki).
  Power bank włącza się sam kiedy wykryje podłączone urządzenie.
  Kłopot w tym że nie chce żeby tak było.
  Docelowo chcę podłączyć na stałe 2 urządzenia i uruchamiać je podłączając baterię (włącznik zaraz za akumulatorem). Niestety w takim przypadku przetwornica nie startuje! :(
  Odkryłem że trzeba zewrzeć linie sygnałowe na wyjściu 2.1A ale wtedy taki układ włącza się raz na kilka pstryknięć włącznikiem (tym moim, nie wbudowanym).
  [power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power bankuDSCF00..JPG Download (2.15 MB) [power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power bankuDSCF00..JPG Download (2.05 MB) [power bank] - Wymuszenie pracy przetwornicy power bankuDSCF00..JPG Download (2 MB)

  Czy można to jakoś oszukać?

  A może ktoś z Was kojarzy jakiś power bank który można aktywować przyciskiem (zamiast aktywowania samego układu pomiarowego) i który sam nie rozpoznaje co jest podłączone?

  Mam kilka nowych power banków i wszystkie zachowują się podobnie. Kiedy podepnie im się coś co pobiera mały prąd (np raspberry pi) to automatycznie wyłączają się po parunastu sekundach. Tak jakby miały służyć tylko i wyłącznie do ładowania baterii..
  Kiedyś miałem tani power bank który włączało się przyciskiem (micro switchem) i było mu obojętne jaki prąd będzie pobierany. Niestety limitem był 1A a mi potrzeba 1 + 2A.

  Pozdrawiam.
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Level 13  
  Wiem ale wtedy trace możliwość ładowania i muszę kombinować, a tak mam coś ala zasilacz buforowy.

  Poza tym problem udało mi się rozwiązać dając przełączniki na wyjściu przetwornicy. Aku jest zapięty na stałe. Nie muszę też oszukiwać USB.