Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva 250 Combo - DVB-T nie odbiera

7dy7 25 Aug 2016 22:51 2160 3
 • #1
  7dy7
  Level 7  
  Dziś bez żadnej przyczyny pojawił się problem z odbiorem DVB-T na tym urządzeniu. Już w dzień widziałem że był bez powodu włączony ale pomyślałem że to może coś się nagrywa o czym zapomniałem. Oczywiście w dzień nic nie oglądałem. Teraz po uruchomieniu na wyświetlaczu przesuwają się słowa "COMTEST APP INIT OK APP INILOCK" nie wiem co to znaczy, nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
  Jeszcze rano jak zwykle za pomocą PVR nagrały się dwa nagrania a w dzień już nie bo przestało działać DVB-T. Satelita natomiast normalnie działa. Nagrania z dysku również da się oglądać. Napis na wyświetlaczu znika po przełączeniu na inny kanał który również nie odbiera i wtedy już normalnie pokazuje się nazwa kanału. Co może być przyczyną? Co lepiej zrobić najpierw, czy warto dawać ustawienia fabrycznie czy lepiej zaktualizować soft do najnowszego? (obecnie mam V1.27B9)
 • #2
  kajron
  Level 29  
  Na początek warto zacząć o przywrócenia ustawień fabrycznych jeśli problem będzie nadal występował wgranie nowego softu raczej nic nie zmieni
 • #3
  7dy7
  Level 7  
  Właśnie zrobiłem ustawienia fabryczne, nic nie dało. Następnie wgrałem najnowszy soft ze strony producenta i dałem ustawienia fabrycznie, dalej to samo. Na dodatek okazało się że wina leży po stronie anteny, bo na tunerze na laptopie też mi nie ciągnie telewizja. Podejrzewam że to wina wzmacniacza w antenie.

  ...A napis na wyświetlaczu dekodera dalej ten sam, widocznie wyświetla się zawsze jak nie ma sygnału? Może wcześniej tego nie zauważyłem.
 • #4
  7dy7
  Level 7  
  uszkodzony był wzmacniacz antenowy, po założeniu nowego wszystko wróciło do normy