Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet MODECOM FreeTAB 7.5 IPS - Pamięć wewnętrzna, brak miejsca

26 Sie 2016 01:14 1584 2
  • Poziom 11  
    Witam,

Nie jestem specem od androida i pierwszy raz spotkałem sie z czymś takim.

Od niedawna mam tablet Tablet MODECOM FreeTAB 7.5 IPS X4 3G+ 8GB pamięci wewnętrznej, a nawet aplikacji systemowych nie mogę aktualizować bo mam monity o braku miejsca w pamięci wewnętrznej, ale.... Jak sobie klikam w otwarcie menu pamięci w ustawieniach widzę coś takiego:

Czyli jak widać jest to jakby podzielone na partycje, tyle, że... z tej zajmującej ponad połowę dysku praktycznie nie mogę skorzystać. 5,06GB wolne na 5,06GB dostępne, a aplikacja nie może sie aktualizować z braku miejsca. Debilizm...

Ktoś wie co się da z tym zrobić, abym mógł mieć dostępne całość a nie ułamek pamięci?

Tak jak ja to rozumiem są tu 2 partycje - systemowa i na dane, ale aplikacje instalują się tylko na systemowej ~3GB z czego większość zajmuje sam android i 5GB, na których zapewne będą się zapisywać moje pliki, zdjęcia itp, ale de facto ich w ogóle nie będzie, albo będzie bardzo mało, zresztą docelowo tablet otrzyma kartę pamięci, a służyć ma praktycznie wyłącznie do przeglądania internetu i to czego potrzebuję to dostępne miejsce dla aplikacji - nie tylko nowych i aktualizacji starych, ale na bieżąco do zapisu choćby cache przeglądarki i po prostu muszę się dobrać do tej pamięci wewnętrznej 5,06GB a najlepiej spowodować brak podziału na partycje.

Ktoś ma jakieś rady/pomysły?

na wszelki wypadek jeszcze skan info o tablecie, nie wiem co może być potrzebne:

• Poziom 11  
    a to bezpieczne? Nie zepsuje czegoś i tablet się zwali?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

nie dzieje się zupełnie nic... może dlatego, że mam winde 7 64bitową?

Dodano po 12 [minuty]:

restart komputera pomógł, instaluje się, za kilka minut zobaczymy efekty

Dodano po 42 [minuty]:

Może i nawet przesadziłem teraz, ale lepiej za dużo , niż za mało, w końcu dojdzie pojemność karty pamięci na dane własne.