Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NVR 64 kamery i 4 monitory

26 Sie 2016 10:43 1092 10
  • Poziom 15  
    Witam!
    W chwili obecnej na obiekcie jest 160 kamer. 10 DVRów po 16 kamer. Instalacja jest wykonana tragicznie. Ciągle coś pada.
    Dostałem pozwolenie na kamery IP. I tu mam takie pytanie.
    Aby ograniczyć ilość sprzętu zastanawiam się nad jakimś NVRem na 64kamery. Ale obsługa monitoringu chce jednocześnie obraz z max 16 kamer na monitorze. Podgląd sekwencyjny po 16 kamer odpada. Czy są NVRy spełniające te wymagania?? Większość ma jedno wyjście wideo, a nawet jeśli ma 2 to drugie jest klonem 1.
    Proszę o jakieś porady.
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Rejestrator 64-kanałowy z jednoczesnym permanentnym dekodowaniem (wyświetlaniem) wszystkich kanałów nie jest według mnie odpowiednim rozwiązaniem ze względu na stabilność.
    Proponuję zastanowić się nad oddzielnymi urządzeniami do zapisu (rejestrator) oraz dekodowania (stacja operatorska PC).
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Avigilon, z tego co pamiętam to do 8 monitorów i 96 kamer IP.
  • Poziom 23  
    Podobnie jak kolega Trebosz uważam że pomysł posiadania jednego czy dwóch NVR-ów mających jednocześnie nagrywać i wyświetlać obraz to fatalny pomysł.
    My w firmie przy tego typu inwestycjach z reguły stosujemy serwer wideo (Przy tylu kamerach to nawet kilka serwerów) oraz stacje PC do wyświetlania obrazu. Dzięki temu stanowiska podglądu możemy umieścić w kilku miejscach , oraz mamy gwarancje że system chodzi płynniej. Na dodatek przy rozdzieleniu zapisu na kilka urządzeń zyskujemy większe bezpieczeństwo (wszystkie urządzenia rejestrujące na raz raczej się nie zepsują, co oznacza że część zapisu będzie ciągła). A osobna stacja do podglądu zapewnia brak ingerencji w ustawienia rejestracji osób nieuprawnionych.
  • Poziom 24  
    Dokladnie, jesli robimy migracje na IP mamy duże pole do popisu. Możemy użyc rejestratoròw do zapisu oprazu zaś do podgladu zlożyc jakies w miare mocne PC ktore bedzie pełnilo role podgladu dla operatorow. Bedzie stabilniej i bezpiecznij dla materialow.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    tamin napisał:
    W chwili obecnej na obiekcie jest 160 kamer. 10 DVRów po 16 kamer. Instalacja jest wykonana tragicznie. Ciągle coś pada.

Całkiem normalne, 10 urządzeń, każde ma pewnie 2-3 dyski twarde w środku. Więc mamy 20-30 dysków do tego. Prawdopodobieństwo uszkodzenia czegokolwiek - jest duże.

tamin napisał:
    Instalacja jest wykonana tragicznie.

Tzn jak ? Możesz opisać na jakim okablowaniu jest to zrobione ?

tamin napisał:
    Dostałem pozwolenie na kamery IP. I tu mam takie pytanie.

Rozumiem że sieć jest zrobiona bardzo dobrze?
    Rozumiem że wiesz że do kamer IP potrzebujesz 3-4x więcej dysków twardych?
    Jakie masz wymagania dotyczące długości archiwum ?

tamin napisał:
    obsługa monitoringu chce jednocześnie obraz z max 16 kamer na monitorze

I bardzo dobrze że tak chcą, Nawet te 16 kamer to troche za dużo.... Kiedyś ktoś w PL robił badania i wyszło że na jednego operatora to max 8 kamer na monitorze powinno być.
  • Poziom 15  
    Operator jest tylko jeden na zmianę. Obserwuje on newralgiczne miejsca (może z 10 ważnych kamer) gdzie dochodzi do starć z klientami. Często śledzi lub szuka kogoś na obiekcie. W przypadku jakiegoś zajścia wybiera materiały z kamer i przekazuje je dalej.
    W pomieszczeniu ma 8 monitorów 32" i matrycę 42". Wszystko wpięte do matrixa- 140kamer stałych i 20szt. PTZ. Do tego konsola SPC6000 + laptop i stacjonarny z SmartViewer'em. Operatorzy są bardzo przyzwyczajeni do poruszania się po dvrach i matrixie za pomocą konsoli SPC. Chociaż patrzą na obraz z kilku kamer to chcą mieć większość na podglądzie. DVRy znajdują się w innym pomieszczeniu.

Wstawienie kilku PC do pomieszczenia wiązałoby się z wyższą temperaturą i poziomem hałasu, a klima już ledwo daje radę.

Problemem w obecnej instalacji są:
    -Marna jakość obrazu- coraz częściej pojawiają się cwaniaczki "dałem pani stówę a pani mi wydała z 5dych..." a na nagraniu nic nie widać.
    -Jakość połączeń okablowania- (partz foto) 20 połączeń BNC na jednym koncentryku do tego w przedziwnych miejscach. Ostatnio trafiłem na połączenie: kamera-koncentryk-balun-skrętka-balun-koncentryk-balun-skrętka-balun-DVR...
    -Agresywne środowisko panujące na obiekcie- patrz foto
    Połączeń przy DVRach niestety nie mogę pokazać.

NVR 64 kamery i 4 monitory

• Poziom 43  
    Fajnie "pozachodziły" ;)
    tamin napisał:
    Wstawienie kilku PC do pomieszczenia wiązałoby się z wyższą temperaturą i poziomem hałasu, a klima już ledwo daje radę.

Wstaw je więc do innego pomieszczenia(np.tam gdzie są DVRy) i puść HDMI po UTP na monitory.
  • Poziom 15  
    sosarek napisał:
    Fajnie "pozachodziły" ;)

Teraz najczęściej ewentualny problem eliminuje wymieniając BNC na kompresyjne firmy Plat...m- nawet nie wiem czy dobrze robię :P

Jakby BCS 64 kanałowy miał taką możliwość jak ten 128 to byłoby cacy. A tak ten BCS-P-NVR12816-4KR pewnie kosztuje z 10tysi plus dodatkowa karta wideo...

• Poziom 43  
    Posiadają podobne możliwości, sprzęt jest konfigurowany pod Klienta, podobnie jak Hik, jednak jak wspomniał któryś z przedmówców - do podglądu komputer - dwie jednostki, w każdej dwie karty, w oprogramowaniu jest możliwość konfiguracji TV Wall więc problemu nie będzie(stawiałem jednostki tylko do podglądu z różnych obiektów dla pewnej AO, w sumie 12 40" LCD, na każdym podgląd z 8 kamer).