Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JBL SUB300 ESC300 zasilanie li ion

26 Aug 2016 10:46 771 3
  • Level 5  
    Witam wszystkich . Nie wiem gdzie dać taki temat , tak wiec piszę go w tym dziale. Z góry przepraszam za brak polskich znaków (pisze szybko z telefonu). Otóż mam w domu Subwoofer JBL sub300 ESC300 (subwoofer b.dobry , można pohałasować ) i tak . Mam mini instalacje słoneczna 215w (panele cigs), mam również regulator mppt Tracera i dwa regulatory PWM . Do tego zrobiłem sobie akumulatory na ogniwach Li ion (ogniwa z laptopowych baterii, ale są w bardzo dobrym stanie , pojemność na ogniwo powyżej 2300mah) , tak więc mam zbudowanych kilka akumulatorów Li-ionowych , np. w rowerku 21v 5ah (zasila oledowanie i radio mp3 przenośne), a luzem mam porobione akumulatorki 16,8v 4,5-5ah ::8*(4,2v*2,3-2,5ah).
    Mam kilka właśnie takich akumulatorków i teraz tak . Tymi akumulatorkami zasilam światło w domu i radio mp3 przenośne(wcześniej pod te akumulatorki był podłączony laptop, nie jako bateria , a jako zasilanie-zasilacz. Po prostu z akumulatorków wypuściłem sobie końcówkę taką jaką ma oryginalnie zasilacz), a chciałbym zrobić wstawić do mojego subwoofera taki akumulator , więcej o moim subwooferku tu http://www.manualslib.com/manual/79364/Jbl-Ecs300.html. I czy jest możliwość podpięcia się akumulatorem li ion za transformatorem ? Dodam że subwoofer jest 4ohm-owy. I mogę dać takie z 3-4 akumulatorki aby pograło z 2-3 godziny. Aha , do subwoofera jest tylko jedna satelita podpięta. Proszę znawców o odpowiedź. Dodam iż zestawy moich akumulatorów li-ion nie są ładowane bezpośrednio z mppt czy pwm . Za regulatorami mppt pwm mam wpięta ładowarkę Imax B6 80W i dopiero idzie na akumulatory.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 5  
    Wybacz że długo nie odpisywałem. Wydajności prądowej ogniw Ci nie podam , bo szczerze mówiąc , nie szukałem w internecie po oznaczeniach z ogniw ich wydajności. Np. W rowerze mam oledowanie RGB , sterownik wlasnoręcznie robiony do zmiany kolorów i na różne rozgałezienia w różnych kolorach na różne części ramy z osobna , jak i lącznie. Ze sterownika wychodzi też instalacja na włączniki, przełączniki, na radio, na usb , na silnik (ale nie mam czasu go zamontować) i wychodzi też instalacja na doświetlanie felg bo pomalowałem je fosforem. No i tez są wyjścia na licznik stanu akumulatora oraz poboru prądu, wyjście , kabel do ładowania i ostatni kabel to wolny aby ewentualnie coś pod zasilanie akumulatora podłaczyć. Ogólnie sterownik to taka też pajęcza skrzynka z kablami. Skrzyneczka nie większa od akumulatora. Ale do rzeczy . np. W rowerze na liczniku poboru prądu widzę że gdy włączę wszystkie na raz ledy RGB to pobór prądu wynosi nawet w porywach do 2,6A , czyli np . 20v i 2,6A , a akumulator 21v 4-5ah (10 ogniw 4,2v * 2,3-2,5ah) jest z tych ogniw zrobiony co pod instalacją słoneczną mam na zmiane wpięte . I akumulator nie grzeje się podczas takich obciążeń , a czas działania akumulatora bez zbędnych zabaw światłami (bez właczania paru kolorów na raz) , jazda na jednym kolorze (i na jednym ładowaniu to coś koło 8-9 godzin. Dziś pod 5 zestawów moich akumulatorków 5*16,8v 4-5ah połączonych szeregowo dla testów podpiełem spirale (wyjętą z farelki) , pociełem na mniejsze kawałki i z jednych kawałkiem spirali połączyłem akumulatory , wlałem około 2 kubki wody do słoika i sprawdziłem ile zajmie czasu grzanie wody. Po około 2-3 minutach woda była bardzo gorąca aż dotykając słoika parzyło , niestety musiałem odłączyć akumulatorki bo robiły się też bardzo gorące. A podpiełem taki szczegółowy licznik z rowerka z mini BMSkiem i sprawdziłem wszystkie akumulatorki i na każdym np. Spadło z powiedzmy 4v do 3,80v. Później nalałem do starego czajnika wody (cały czajnik , chyba 1,8l. ) i znów podłączyłem akumulatorki . gdy musiałem odłączyć już akumulatorki bo gorące to w czajniku była mocno ciepła woda nie nader gorąca że parzyła ale mocno ciepła. Nie wiem jak z wydajnością ogniw bo nie wiem ile ta spirala dawała watt.
  • Level 12  
    Ciężko będzie ci pomóc bo dane że
    pumas27 wrote:
    szeregowo dla testów podpiełem spirale (wyjętą z farelki) , pociełem na mniejsze kawałki i z jednych kawałkiem spirali połączyłem akumulatory , wlałem około 2 kubki wody do słoika i sprawdziłem ile zajmie czasu grzanie wody. Po około 2-3 minutach woda była bardzo gorąca aż dotykając słoika parzyło...
    dużo nie mówią... Jakiej mocy jest ta spirala, lub jaki prąd podczas testów przepływa między spiralą a akumulatorkami?