Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR390 - Nie włącza się, miga diodą na czerwono.

LWD11 26 Sie 2016 11:05 1092 3
  • #1 26 Sie 2016 11:05
    LWD11
    Poziom 29  

Trafił do mnie amplituner jak w temacie. W pierwszej fazie był kompletnie martwy, znalazłem na płycie bazowej uszkodzony (zwarty) elektrolit na linii 3,3V, po jego wymianie sprzęt sie obudził. Dalej amplituner się zachowuje tak że po jego włączeniu, miga dioda power na zielono, zapala na chwile display, po czym gaśnie i dioda miga na czerwono. Wyglada to tak jak by zadziałała jakaś kontrola która wyłącza sprzęt. Przemierzyłem elementy w stopniu końcowym, wszystkie są sprawne, zasilania poszczególnych bloków też są prawidłowe. Zastanawiam się czy przypadkiem nie należy teraz zresetować sprzęt, kombinacją klawiszy. Moje pytanie jaka jest kombinacja do resetu w tym modelu. Za wszelkie sugestie dziękuje.

0 3
  • #2 27 Sie 2016 11:01
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Poszukaj instrukcji obsługi / serwisowej i znajdź tam Microprocessor Reset itp.

0
  • #3 27 Sie 2016 21:49
    karol1996
    Poziom 19  

Witam
    Czy na wyjściach końcówek mocy są napięcia stałe?
    Czasem potrafi się tak zdarzyć, że pomimo sprawnych tranzystorów mocy te napięcia (napięcie) stałe mogą się pojawić.

Pozdrawiam,
    Karol

0
  • #4 28 Wrz 2016 12:17
    LWD11
    Poziom 29  

Amplituner ożył. Dodatkowo uszkodzony był mostek prostowniczy i rezystory zabezpieczające na jednej z gałęzi zasilania. Dziękuję za zainteresowanie tematem.

0