Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MicroSD ADATA 16GB - Uszkodzona przez telefon

OliMC 26 Sie 2016 13:51 693 0
  • #1 26 Sie 2016 13:51
    OliMC
    Poziom 7  

Witam użytkowników.

Tak jak w temacie mam problem z kartą microSD ADATA 16GB. Karta należy do brata, który najpierw używał jej w tablecie z Androidem. Jednak kiedy kupił sobie telefon (Motorola Moto G 3gen), przełożył kartę do telefonu. Po aktualizacji systemu do Android 6.0 (oficjalna aktualizacja OTA od producenta) postanowił wykorzystać funkcję formatowania karty SD jako pamięć wewnętrzna. Sformatował i przez jakiś tydzień mu działało wszystko normalnie, ale potem nagle telefon przestał widzieć kartę.

Obecnie jego telefon nie widzi karty. Tablet (Tesco Hudl 2, Android 5.1) twierdzi że wymaga ona sformatowania, ale przy próbie formatu wywala błąd. Komputer z Windows 8.1 widzi kartę jako niesformatowaną i proponuje format, jednak przy próbie formata wyskakuje że karta jest chroniona przed zapisem. Próbowałem sformatować w gparted live, wywala I/O error. Próbowałem także w SD card formatter, wyskoczyło że jest ochrona przed zapisem. Pobrałem DMDE, przy próbie formatowania na FAT32 wywala błąd wejścia wyjścia. Próbowałem również HDD Low Level Format Tool, wywala input/output error. Załączam screeny z DMDE:

Kartę podłączam do komputera poprzez wbudowany czytnik i adapter. Mały kawałek plastiku od blokady zapisu jest odpowiednio ustawiony. Używałem tego samego adaptera i czytnika do innych kart i działało w 100%.

Prosiłbym o pomoc z naprawą tej karty gdyż jest ona potrzebna mojemu bratu. Ewentualne odzyskanie danych też było by mile widziane, ale raczej nie będzie ono możliwe gdyż te są zaszyfrowane a brat przywracał telefon do ustawień fabrycznych więc klucze przepadły.

Pozdrawiam, Oliwer.

0 0