Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konwerter Vivanco 42413 - Nie wyświetla się obraz

hezzu 26 Aug 2016 14:10 1179 7
    hezzu
    Level 8  
    Witam, wczoraj kupiłem konwerter firmy Vivanco model 42143 i próbowałem podłączyć nim ps3 do monitora lg 22M35A. Gdy podłączyłem na monitorze wyświetliło się, że jest aktywne złącze, ale nie wyświetla się obraz.
    Z góry dziękuję!
    Sirius27
    Level 19  
    hezzu wrote:
    Witam, wczoraj kupiłem konwerter firmy Vivanco model 42143 i próbowałem podłączyć nim ps3 do monitora lg 22M35A. Gdy podłączyłem na monitorze wyświetliło się, że jest aktywne złącze, ale nie wyświetla się obraz.
    Z góry dziękuję!

Sprawdź ten konwerter np. poprzez podłączenie PC przez ten konwerter do monitora i jak nie będzie obrazu to będzie oznaczało ze z tym konwerterem HDMI-VGA jest coś nie tegez .

Ja mam podłączone Ps3 oraz xbox360 podobnym konwerterem tylko mającym dodatkowo wyjście audio do monitora ViewSonic mającego tylko port Dsub i obraz oraz dźwięk jest OK.
    hezzu
    Level 8  
    Sirius27 wrote:
    hezzu wrote:
    Z góry dziękuję!

Sprawdź ten konwerter np. poprzez podłączenie PC przez ten konwerter do monitora i jak nie będzie obrazu to będzie oznaczało ze z tym konwerterem HDMI-VGA jest coś nie tegez .

Ja mam podłączone Ps3 oraz xbox360 podobnym konwerterem tylko mającym dodatkowo wyjście audio do monitora ViewSonic mającego tylko port Dsub i obraz oraz dźwięk jest OK.

Podłączyłem PC i wszystko działa.
    Sirius27
    Level 19  
    hezzu wrote:

A konsola na 100% ma sprawny port HDMI ?
    hezzu
    Level 8  
    Sirius27 wrote:
    hezzu wrote:

A konsola na 100% ma sprawny port HDMI ?

Tak, ponieważ podłączyłem do telewizora przez HDMI i wszystko śmiało.

Dodano po 3 [minuty]:

A o co chodzi z tym dodatkowym zasilaniem konwertora, może trzeba to jakoś podłączyć i czy wystarczyłaby np. Ładowarka od komórki.
    Sirius27
    Level 19  
    hezzu wrote:
    A o co chodzi z tym dodatkowym zasilaniem konwertora, może trzeba to jakoś podłączyć i czy wystarczyłaby np. Ładowarka od komórki.

Jakim dodatkowym zasilaniem ?
    Tego typu konwertery nie potrzebują dodatkowego zasilania .
    Z tego co zobaczyłem na fotkach tego konwertera to ma on też wyjście audio i chyba mini HDMI .
    A ten twój TV ma port VGA D-sub ?
    Jeśli ma to podłącz Ps3 tym konwerterem to TV poprzez port VGA D-sub.
    Jak się pojawi obraz na TV to będzie to oznaczało że twój monitor nie "lubi" się z Ps3 (podobno to się czasem zdarza)
    hezzu
    Level 8  
    Sirius27 wrote:

Jakim dodatkowym zasilaniem ?
    Tego typu konwertery nie potrzebują dodatkowego zasilania .
    Z tego co zobaczyłem na fotkach tego konwertera to ma on też wyjście audio i chyba mini HDMI .
    A ten twój TV ma port VGA D-sub ?
    Jeśli ma to podłącz Ps3 tym konwerterem to TV poprzez port VGA D-sub.
    Jak się pojawi obraz na TV to będzie to oznaczało że twój monitor nie "lubi" się z Ps3 (podobno to się czasem zdarza)

Mój telewizor posiada port VGA. Po podłączeniu powtarza się wczesniejsza sytuacja (ekran jest czarny). A co do tego dodatkowego zasilania to przeczytałem tutaj: www.vivanco.com/Homepage/Products/Audio-Video...r-hdmi-plug-vga-socket-black.html?id=nsession
    Sirius27
    Level 19  
    hezzu wrote:
    Mój telewizor posiada port VGA. Po podłączeniu powtarza się wczesniejsza sytuacja (ekran jest czarny). A co do tego dodatkowego zasilania to przeczytałem tutaj: www.vivanco.com/Homepage/Produ...-socket-black.html?id=nsession

Pojęcia nie mam po co miało by dodatkowe zasilanie być podpinane.
    Chyba żeby wzmocnić sygnał tylko po co ?
    Skoro chyba podłączasz konsolę raczej standardowymi dość krótkimi kablami ?
    Jak dla mnie to ten konwerter jest jakiś badziewny po prostu

Ja używam konwertera HDMI-D-sub taniego jak barszcz o takiego Konwerter Vivanco 42413 - Nie wyświetla się obraz
    I w tym moim konwerterze nie ma ani możliwości podpięcia dodatkowego zasilania ani nawet takiej potrzeby bo działa bezproblemowo z Ps3 ,xbox360 oraz PC .
    Dodatkowo mam podpięty HDMI Switch dzięki czemu mam na raz podłączone te 3 sprzęty pod jeden monitor.