Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500S - Nagle się wyłącza

pero3782 31 Sie 2016 11:56 1794 32
  • #31 31 Sie 2016 11:56
    boro1234567
    Spec od komputerów

pero3782 napisał:
    Wiec coś jeszcze proponujecie co mógłbym zrobić?

Oddać płytę.
    Kupiłeś zalane i dodatkowo uszkodzonego bubla.

• #32 31 Sie 2016 18:12
    pero3782
    Poziom 11  

Tzn płyta była w dziale uszkodzone, po napisaniu do gościa napisał że uszkodzenie polega na tym, że sporadycznie na etapie bootloadera laptop wyłącza się. Miałem tak w p580, że czasami z raz na 2 tygodnie podczas włączania przy napisze Lenovo wyłączał się i ponowne włączenie pomogło. Wypytalem go dokładnie i tylko to stwierdził. Znając tą usterkę i wiedząc, że nie przeszkadza w użytkowaniu kupiłem ją. Na licytacji w sumie za jakieś 65zł. Nie szkoda mi jakoś specjalnie tych pieniędzy. Wysłał ją dodatkowo z procesorem i3 2gen i układem chłodzenia. Wszystko na prawdę działa super gdyby tylko nie to wyłączanie się nagłe.

Dodam, że skoro kupiłem za taką niską kwotę gdzie niektóre za 100zł w ogóle nie dają znaku życia to chciałbym ją postawić na nogi o ile będzie to w ogóle możliwe. Może mam zwarcie gdzieś na układzie zasilania? Miernikiem można to sprawdzić? Karta testowa wchodzi w grę? Myślę, że warto sprawdzić zdarzenia systemowe w dzienniku systemu Windows.

Dodano po 5 [godziny] 55 [minuty]:

Być może jesteśmy dzięki temu o krok od dojścia do przyczyny problemu. W zdarzeniach systemu jest zdarzenie Kernel-Power o poziomie krytycznym a w szczegółach "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania. Źrodło Kernel-Power, Kategoria zadania (63)

Dodano po 8 [minuty]:

Dodatkowo mam ostrzeżenia "Szybkość procesora 0 w grupie 0 jest ograniczona przez systemowe oprogramowanie układowe. Procesor miał ograniczony stan wydajności przez 71s od ostatniego raportu.

I jeszcze błędy DistributedCOM. "Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem CLSID i identyfikatorem aplikacji APPID...

• #33 04 Wrz 2016 17:03
    pero3782
    Poziom 11  

Mam rozwiązanie problemu. Chipset HM70 nie obsługuje serii core. Jedynie Celeron/Pentium. Dlatego jest jakaś blokada w biosie co wyłącza co przypadkowy czas komputer. Teraz trzeba pomyśleć jak to wyłączyć.