Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Intel NUC DN2820FYK - Czarny ekran po POST

whizzo 27 Sie 2016 11:43 402 2
  • #1 27 Sie 2016 11:43
    whizzo
    Poziom 12  

Zainstalowany openELEC (był, teraz to już czysty dysk na który nie ma możliwości zainstalowania czegokolwiek). Problem to pojawiający się czarny ekran po POST. Zacząłem sprawdzać elementy. Pamięć sprawdzana Memtestem nie pokazała błedów. Dysk SSD kingstona potraktowany CrystalDisk Info również nie pokazał błędów a mimo to nie możliwości zainstalowania innego OS-a a próbowałem Windowsa 7 & 8 ani odpalenia pierwotnie zainstalowanego. Po uruchomieniu mam możliwość wybrania urządzenia bootującego a mimo to kiedy wybiorę instalację jakigokolwiek OSa ekran staje się czarny i nic się dalej nie dzieje. To co zrobiłem to upgrade BIOSu do najnowszej wersji. Zmieniłem również dysk na inny SSD z podobnym efektem. W BIOSie nie wprowadzałem żadnych innych ustawień - wszystko na domyślnych. Ktoś ma pomysł co jest grane i jak się za to zabrać?
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 27 Sie 2016 18:44
    Piotr160292
    Poziom 37  

Musisz poszukać instrukcji do płyty głównej i poczytać jak zmienić bootowanie. Zapewne masz ustawione, że komp ma startować z dysku twardego i jako, że nie masz na nim żadnego systemu masz czarny ekran. Istnieje też możliwość, że masz uszkodzony laser w napędzie, laser jest brudny, albo padł kabel sygnałowy i dlatego nie chce bootować. Podzespoły typu RAM czy dysk twardy nie ma nic do tego.

0