Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłe spadki FPS w bardziej wymagających grach.

27 Sie 2016 15:13 1170 13
  • Poziom 5  
    Witam. Od czasu dokupienia nowszych podzespołów do mojego komputera, męczy mnie problem nagłych, kilko sekundowych spadków FPS w grach typu Battlefield oraz GTA 5, z czego przy innych (na przykład CS:GO lub Trackmania Canyon) problem ustępuje.

Mój komputer:
    Procesor AMD FX 8320 z chłodzeniem SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012
    Karta graficzna GTX 1080 MSI
    Zasilacz TRACER Highlander 550W Silent
    Płyta główna ASRock 990FX Extreme 3
    Pamięć RAM HyperX Beast 2x 4GB DDR3 2400MHz (zwolniłem do 1600MHz)
    Dyski: HDD Seagate Barracuda 2Tb, SSD ADATA Premier Pro SP550 120GB SATA3

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

• Poziom 43  
    Molver napisał:
    AMD FX 8320

Kto Cię na to namówił?
    Molver napisał:
    TRACER Highlander 550W

Kolejny "mega" podzespół.
  • Poziom 5  
    Procesor mam już od jakiegoś czasu, a nowy zasilacz mam zamówiony od 3 dni (Be quiet! Pure Power L8 600W)

• Poziom 43  
    Niestety to procesor będzie ograniczał kartę w tym zestawie.
    Spróbuj jeszcze włączyć synchronizację pionową(V-Sync).
  • Poziom 5  
    Próbowałem ją wyłączać. Procesor w zupełności wystarcza i nie powinien ograniczać karty graficznej, ponieważ znam wiele osób o takich podzespołach (np. streamer Bonkol).

Zauważyłem, że przy spadkach procesor zwalnia do 1300 MHz. Tylko czym to może być wywołane?
  • Poziom 16  
    Wow FX 8320 z GTX 1080 Brawo :) Procesor wystarcza ale w miejscach gdzie odpowiada za ruch będzie ci spadać wydajność i tak właśnie się dzieje. Grafika czeka na procesor zapewne nadpisuje ci setki klatek nie potrzebie i się męczy. Jeśli masz możliwość w danej grze to ustaw sobie max klatek na 60 ale nie V-Sync
  • Poziom 5  
    Nie pomaga. Nawet ze starym GTX 750 dalej tak jest. Z mojej diagnostyki wynika, że zasilacz nie wyrabia i najzwyczajniej przycina procesor, który wtedy zwalnia do 1300MHz.
  • Poziom 16  
    Przyjdzie ci nowy to się okażę.
  • Poziom 43  
    A temperatury ktoś sprawdził?
    HWiNFO tryb sensor only. Uruchom grę aż do wystąpienia problemu zostawiając HWiNFO w tle. Po wystąpieniu problemu wyłącz grę i wróć do HW. Zrób screen wszystkiego co on monitoruje i podaj.
  • Poziom 17  
    Taktowanie nie powinno spadać do 1300 MHz, sprawdź temperatury, jak będą w normie to można spróbować wyłączyć funkcję APM w biosie .
  • Poziom 5  
    Temperatury są w normie.

Próbowałem wyłączyć APM, ale ta opcja jest zablokowana na enable.

I jeszcze screen z HWiNFO.
  • Poziom 16  
    Ja mam zasilacz 500 W i i7 4770K plus GTX 1070 ;screen z HWiNFO: czy zasilacz jest ok (napięcie +12V)? Oczywiście screen robiony podczas testu w OCCT.
  • Poziom 5  
    Dziękuję wszystkim za pomoc. Winowajcą okazał się jednak mój stary zasilacz, który dzisiaj wymieniłem (dla dociekliwych - zamówiłem paczkę do paczkomatu i odebrałem ją w niedzielę 28.08).
    Po wymianie zasilacza problemy ustąpiły, a system działa stabilniej.
    Jeszcze raz dziękuję.