Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XFX Core Pro 850W - Nie uruchamia się, wentylatory zaskakują.

27 Sie 2016 22:38 570 2
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jestem w posiadaniu wyżej wymienionego zasilacza i dwa dni temu pojawił się problem. Na godzinę przed usterką zasilacz wyłączył się, ale następnie można było uruchomić komputer, lecz po pewnym czasie wyłączył się po raz kolejny, ale wciąż można było go uruchomić. Tuż przed usterką miało miejsce jeszcze jedno wyłączenie, a za czwartym razem już tylko zaskoczył do startu wentylatorów i to wszystko.
    Otóż po otworzeniu zasilacza oczom moim ukazały się zimne luty, które poprawiłem, a było ich sporo co dość mnie zaskoczyło, ponieważ do tej pory sprawował się bez zarzutu. Po oględzinach nie zauważyłem żadnych uszkodzeń, przepaleń itd.
    W chwili obecnej dysponuję jedynie uszkodzonym multimetrem, który umożliwia mi tylko pomiar napięcia. Gdy kupię sprawny multimetr będę w stanie sprawdzić wszystko, co Szanowni Forumowicze mi podpowiedzą. Na tą chwilę jestem w stanie stwierdzić, że zasilanie standby jest, zaś po zwarciu zielonego przewodu z masą pojawiają się napięcia na wszystkich liniach, lecz po kilkuset milisekundach włącza się jedno z zabezpieczeń i po zakręceniu wentylatorem zasilacz wyłącza się.
    Czy ktokolwiek spotkał się z takim przypadkiem oraz udało mu się to naprawić?
    Poszukiwania doprowadziły mnie do instrukcji, dzięki której możliwa jest diagnoza zasilacza, lecz z tego, co widzę trzeba rozebrać cały zasilacz, czego wolałbym uniknąć poprzez sprawdzenie tych elementów, które należy.
    Czy jest ktoś w posiadaniu schamatu tego zasilacza (wersje 650 oraz 750 mają identyczne PCB wraz z 850)?
    Pozdrawiam.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 14  
    Najpierw sprawdź kondensatory- mogły się zużyć, później PFC
  • Poziom 11  
    Temat zamykam. Problemem okazały się zimne luty (kochamy zielone serduszka za cynę bezołowiową), które to pojawiły się w nadzwyczaj dużych ilościach. Obecnie zasilacz działa bezproblemowo i trzyma napięcia. Dziękuję za odpowiedzi.