Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP - windows nie widzi partycji recovery

28 Sie 2016 10:02 2367 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie, mam powazny problem otoz, kiedy chce przywrocic system do ustawien fabrycznych wyskakuje komunikat tj w zalaczniku, przy starcie systemu po nacisnieciu f11 bo tym przyciskiem w Hpku robi sie recovery tez wyskakuje komunikat ze nie ma nosnika z systemem itd, co ciekawe mam partycje recovery jest zdrowa itd , ale windows tak jakby jej nie widzial co mam robic ?

dodam tez screen z zarzadazania dyskami, tak w ogole to teraz mi sie przypomnialo ze po kupnie lapka stworzylem nowa partycje f, ale to chyba nie ma znaczenia

nie wiem co mam robic
  • Poziom 14  
    Z tego co widać po screenach to masz puste partycje odzyskiwania. Możesz użyć w windows wbudowanego systemu odzyskiwania lub zainstalować na czysto z płyty windows i instalacja wszystkiego od nowa.
  • Spec od komputerów
    Zrobiłeś nową partycję i dlatego system nie znajduje recovery. Pliki na recovery są tylko windows tak pokazuje że 100% wolnego miejsca. Poprzednicy nie bardzo wiedzą o czym piszą. Bardzo szkodliwe info o pustej partycji recovery bo użytkownik może ją sformatować myśląc że jest pusta i utracić pliki obrazu oryginalnego systemu.
    Nie wiecie panowie jak pomóc to przynajmniej nie wprowadzajcie w błąd.
    Pozostaje ręcznie przywrócić oryginalny system z plików obrazu.
    Przykładowy opis
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2193987-0.html
    Na przyszłość nie gmeraj w partycjach bo to zawsze uszkadza recovery.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    linuks napisał:
    Nie wiecie panowie jak pomóc to przynajmniej nie wprowadzajcie w błąd
    Z tego co ja grzebie przy laptopach z firmową partycją recovery to nie przypominam sobie aby system Windows wskazywał 100% wolnego miejsca na takich partycjach. Ostatnio nawet przywracałem HP DV-6 (co prawda był to Windows 7) gdzie ktoś też dodawał nową partycję i też recovery nie startowało i tutaj też menadżer dysków nie wskazywał 100% wolnego miejsca więc głowy nie daję ale chyba się mylisz w tej kwestii.
    Głowy nie daję, bo już dawno nie grzebałem w Windows 8 i wyżej w sprawie recovery, ale raczej rzuciła by mi się w oczy taka myląca informacja.
    linuks napisał:
    Bardzo szkodliwe info o pustej partycji recovery
    To by trzeb skierować te pretensje do Microsoftu bo to w końcu system Windows podaje takie informacje.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest cała masa wątków w tym dziale z obrazkami Zarządzanie dyskami gdzie dla specjalnych ukrytych partycji jak ESP, OEM czy odzyskiwanie nie pokazany jest system plików (o ile tam jest) i w związku z tym 100% wolnego miejsca.
    HP dv6 akurat nietrafiony przykład bo tam pewnie nie miałeś specjalnych partycji (małe z [SYSTEM] i [HP_TOOLS] mają tylko zdjęte litery) - na dokładkę [Recovery] jest na odkrytym, dostępnym dla użytkownika woluminie.
    BTW: http://support.hp.com/us-en/document/c01861974

Autor nie napisał modelu HP i jaki tam był fabrycznie Win i czym było robione wydzielanie nowej partycji.