Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy telewizor do salonu max 3000zł

black_fort 28 Aug 2016 11:07 2025 18
    black_fort
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Noszę się z zamiarem kupna nowego, większego niż obecnie telewizora. W poprzednim mieszkaniu mieliśmy mały salonik w którym 32" wystarczał, teraz salon jest 2,5 raza większy, więc telewizor powinien być no nie wiem ale sporo większy.
    Obecnie mam 32" Sharp LC-32LE244E i bardzo sobie chwalę działa cały czas perfekcyjnie(kupiony po poradach z forum), tylko jest za mały.
    Mam jeden model na oku Sharp LC-55CUF8462ES i wydaje mi się, że czegoś takiego szukam i ma wszystko to co chcę. Sportu nie oglądam, tylko zwykłe kanały informacyjne, filmy, seriale, więc jakieś tam super hiper efektów nie potrzebuję, minimum full hd, moze 4k
    Telewizor będzie na długie lata, więc może 4k?
    Ale skoro tutaj piszę, to znaczy że potrzebuję rady i pomocy i może potrzebuję zupełnie czegoś innego czy to modelu czy rozmiaru :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5,5x5metrów 27.5m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 2,5 do 4metrów
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? maksymalnie 5
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? i na wprost i trochę bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od popołudnia świeci z prawej strony telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC-32LE244E
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv,youtube itp, wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+ hd
    10 .Jakie urządzenia ? pendrive z filmami?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ~4-5h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? yy czasem tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? różnie, informacyjne, filmowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Sharp :)
    17. Preferencje co do wielkości? nie wiem? minimum 50" ??
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 3tyś zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? dopóki się nie zepsuje, więc raczej długoterminowy zakup
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? dopiero zacznę ;)[/b]
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    Level 1  
    black_fort
    Level 9  
    LOCOLOCO wrote:
    Ale Sharp ma 50 Hz, chcesz taki ?
    Czy wolisz 100Hz ?

Zapytaj się mnie a ja Ciebie ;)
    Nie wiem, nie mam pojęcia? Prawdopodobnie nigdy w życiu nie widziałem jak wygląda tv ze 100hz bo mój stary pewnie ma 50, rodzina itp też napewno kilkuletnie zwykłe czyli 50hz
    Po prostu chciałbym się tutaj poradzić ;) i żeby ktoś mi podał jakieś przykładowe modele dla mnie czy to 100hz czy 50hz w moim budżecie
    Swoje główne oczekiwania napisałem w 1wszym poscie

PS jeśli mam nc+ i na swoim kilkuletnim sharpie full hd obraz mi wygląda super, to czy jeśli podepnę do swojej nc+ tv 100hz to zauważę różnice? a nc+ nadaje i tak 50hz?
    Mariano11
    Level 28  
    Nadaje się. Sygnał przecież się nie zmieni. Slyszałeś o czymś takim jak ambilght?

I z ciekawości - co sprawia, że odległość od TV zmienia się o 1,5 metra :D?
    black_fort
    Level 9  
    Mariano11 wrote:
    Nadaje się. Sygnał przecież się nie zmieni.

Ale co nadaje się?

Mariano11 wrote:
    Slyszałeś o czymś takim jak ambilght?

chodzi o podświetlenie ambilight? i z czym to ma tutaj związek ;)

Mariano11 wrote:
    I z ciekawości - co sprawia, że odległość od TV zmienia się o 1,5 metra :D?

bo teraz mam taki mały tv że czasem siedzimy na dywanie bliżej, a na sofie to 1,5m dalej ;)

Proszę dajcie jakieś lepiej typy telewizorów dla mnie do 3k a nie wnikacie w szczegóły :D
    User removed account
    Level 1  
    black_fort
    Level 9  
    a ten model? TCL U55S7906
    Jest tańszy i chyba nowszy model?
    też ma 100hz i 4k?

i reasumując, który tcl wziąć: droższy i starszy model s78 ale wtedy mnie stać tylko na 50 cali, bo 58 za drogi czy nowszy s79 ale 55cali

I jeśli już wybiorę któregoś tcl'a to brać tcl czy tego Sharp LC-55CUF8462ES
    User removed account
    Level 1  
    black_fort
    Level 9  
    Musiałem obniżyć cenę do 2500.
    Jestem w sklepie waham się między tymi modelami, który wziąć?
    Sharp 49 UHD 8 serii
    czy ten panas 50 FHD z 3d
    Sharp LC-49CUF8462ES vs Panasonic TX-50DS630E
    Proszę piszcie bo chcę dziś kupić któryś z tych 2.
    wolałbym tańszy czyli sharp ale chodzi też o Wasze zdanie jakość tv itp
  • Helpful post
    vigo
    Level 20  
    Nie bez powodu Panasonic FullHD jest droższy od Sharpa 4K.
    Lepiej kupić dobry FHD, niż słabe 4K.
    Ja bym wybrał Panasonica.
    User removed account
    Level 1  
    black_fort
    Level 9  
    Temat można zakończyć :)
    Kupiłem: Panasonic TX-50DS630E
    Jestem mega pod wrażeniem jakości obrazu 100hz natywne jest taka różnica między 60 a 100 że sam się nie spodziewałem. Bardzo solidne wykonanie telewizora, menu działa bardzo szybko, brak jakichkolwiek ścin. Smart względem samsungów czy innych uboższy(pewnie dlatego, że to firefox os?) Dla mnie w zupełności wystarcza.
    Mnogość opcji i możliwości konfiguracyjnych obrazu przyprawiły o zawrót głowy nawet sprzedawcę w salonie :)
    Hmmm... po 3 dniach nie zauważyłem ANI jednego minusa, a szukam cały czas :)
    Może niekórym przeszkadzać brak miracast ale ja nie zauważyłem, żeby to był jakikolwiek problem. Będąc w tej samej sieci wifi mogę i tak rzutować obraz z laptopa z win10 do tv. dlna działa ok.
    Szkoda, że w komplecie nie ma okulraów, ale jak kupię to wtedy przetestuję aktywne 3d
    Polecam ten telewizor.
    mivoc
    Level 17  
    Ktos wie, jakim input lagiem cechuje sie Panasonic TX-50DS630E
    vigo
    Level 20  
    68ms, więc do grania ten TV za bardzo się nie nadaje.
    black_fort
    Level 9  
    Dokupiłem PS4 i jest ok, nie widzę żeby nie dalo się grać na tym tv. Jak na moje oko jest git. Oczywiście tryb "gra" w tv włączony. Reasumując polecam w dalszym ciągu ten tv do wszystkiego. W tej cenie konkurenta brak.
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    black_fort wrote:
    Reasumując polecam w dalszym ciągu ten tv do wszystkiego.

Bardzo dobry wybór - to najlepszy na rynku telewizor w tej cenie.
    Odnosnie grania - jesli grasz "casualowo" na PS4 czy Xboxie to jest akceptowalnie, jak grasz na tym TV w gry typu CS:GO (po podłaczeniu komputera) to juz jest słabo...