Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdublowany zasilacz komputerowy - pomysły

strikexp 30 Sie 2016 05:21 1950 39
  • #31 30 Sie 2016 05:21
    pawelr98
    Poziom 35  

jdubowski napisał:
    strikexp napisał:

Alternatywą jest podwójny zasilacz serwerowy, ale to wydatek setek złotych jak nie więcej. Do tego jego obudowa może nie pasować do ATX.

Najlepiej to po prostu kupić używany poleasingowy serwer ze zdublowanym zasilaczem...

To by była najlepsza opcja.

Zasilacze serwerowe wcale nie są takie drogie.

Zasilacze koło 600W kosztują koło 60zł.
    Oczywiście mowa o używanych ale jako że będą dwa egzemplarze to chyba nie będzie problemu.
    BA. Mają one nawet często opcję hotswap (tak ma mój serwer HP ML350 G5) więc jak jeden padnie to można wymienić bez wyłączania komputera.

Większym problemem jest załatwić adapter do tych zasilaczy co często wymaga po prostu zakupu całego serwera. Ale jako że zasilacze tańsze od standardowych ATX to też w kosztach się jakoś wyrównuje.

Zasilacze serwerowe są mniejsze niż ATX ale za to znacznie dłuższe.
    Demontaż części odpowiedzialnych za zasilacze z obudowy, przeróbka kabli pod ATX(u mnie okablowanie jest dużo inne niż w ATX) a następnie instalacja tego wszystkiego w nowej obudowie wspierającej ATX.

Choć akurat w moim serwerze można po prostu wyjąć całą blachę na której mocuje się płytę. W takim wypadku zastąpić blachę taką która przyjmuje ATX i będzie po problemie.

• #32 30 Sie 2016 06:12
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

pawelr98 napisał:
    Większym problemem jest załatwić adapter do tych zasilaczy co często wymaga po prostu zakupu całego serwera. Ale jako że zasilacze tańsze od standardowych ATX to też w kosztach się jakoś wyrównuje.

Zasilacze serwerowe są mniejsze niż ATX ale za to znacznie dłuższe.
    Demontaż części odpowiedzialnych za zasilacze z obudowy, przeróbka kabli pod ATX(u mnie okablowanie jest dużo inne niż w ATX) a następnie instalacja tego wszystkiego w nowej obudowie wspierającej ATX.
    Choć akurat w moim serwerze można po prostu wyjąć całą blachę na której mocuje się płytę. W takim wypadku zastąpić blachę taką która przyjmuje ATX i będzie po problemie.

Sugerowałem wykorzystanie całego serwera jako komputera do specjalnych zadań autora wątku.

• #34 03 Wrz 2016 22:35
    strikexp
    Poziom 27  

Ale się rozpisaliście panowie :D

Użycie serwera raczej odpada bo potrzebuję kilku monitorów (komputer developerski).
    Brakuje mi właśnie trochę wiedzy o zasialczach serwerowych. Wiem że stosuje sie zdublowane, ale jak to sie robi i gdzie cos takiego kupić to już nie bardzo. Może faktycznie na allegro dorwę jakiś zasilacz używany. Co nie robi większej różnicy biorąc pod uwagę że jest podwójny.

Będę wdzięczny za jakieś frazy lub linki do takich zasilaczy.
    Komputer mogę wyłączyć bez problemu. Ale dopiero gdy wszystko pozapisuję.

• #35 04 Wrz 2016 04:49
    pawelr98
    Poziom 35  

strikexp napisał:
    Ale się rozpisaliście panowie :D

Użycie serwera raczej odpada bo potrzebuję kilku monitorów (komputer developerski).
    Brakuje mi właśnie trochę wiedzy o zasialczach serwerowych. Wiem że stosuje sie zdublowane, ale jak to sie robi i gdzie cos takiego kupić to już nie bardzo. Może faktycznie na allegro dorwę jakiś zasilacz używany. Co nie robi większej różnicy biorąc pod uwagę że jest podwójny.

Będę wdzięczny za jakieś frazy lub linki do takich zasilaczy.
    Komputer mogę wyłączyć bez problemu. Ale dopiero gdy wszystko pozapisuję.

Czemu odpada ?

Można po prostu dołożyć kartę graficzną lub nawet dwie i nie będzie problemu.

• #36 04 Wrz 2016 18:54
    strikexp
    Poziom 27  

Nie myślałem że sie da w serwerze przeznaczonym typowo do obudowy RACK

• Pomocny post
    #37 06 Wrz 2016 02:02
    pawelr98
    Poziom 35  

strikexp napisał:
    Nie myślałem że sie da w serwerze przeznaczonym typowo do obudowy RACK

Ja mam serwer(HP ML350 G5) który jest w wariancie desktop i również mam miejsca na dwa zasilacze typu hotswap. Karta HD5450 zamontowana za pomocą risera X4-X16 gdyż zamontowałem większy radiator na mostek południowy(choć i tak nie obyło by się bez modów bo slot PCIE X8). Są też serwery z normalnymi portami X16(nawet wielokrotnymi) i wtedy nie trzeba będzie modów.

A co do serwerów RACK to zależy od tego ile "U" zajmuje. 1U to nie wlezie bez kombinacji z riserami i ciężkich modów.

• Pomocny post
    #38 06 Wrz 2016 09:35
    _jta_
    Specjalista elektronik

A ja mam jakiś serwer w obudowie typu tower - absolutnie nie wypada tego nazwać minitower, chyba odpowiednia byłaby nazwa macro-, albo grandtower: wysokość typowego biurka, podwójna szerokość, głębokość też wyraźnie większa. Ma to dwa zasilacze, hot-swapping zasilaczy i dysków, sporo slotów (w zdecydowanej większości puste), chodziły w tym 4 procesory Xeon 4-rdzeniowe...

Szukaj w 5mln produktów