Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita DBC4510 - czarna maź w komorze tłumika

Misiek85 28 Aug 2016 12:39 2490 14
    Misiek85
    Level 23  
    Znowu mam problem z kosą spalinowa Makity. Rok temu zauważyłem czarną maź - coś jak przepalony olej - w komorze tłumika. Myślałem, że to wina uszczelki pod tłumikiem. Kupiłem nowy tłumik i uszczelkę pod tłumik do kosy. Przepracowała 2 h i znowu jest czarna maź w komorze tłumika. Czy ta kosa tak po prostu ma? Czy jednak jest coś nie tak? Mieszanka wg producenta 1:50.
    jerry1960
    Level 35  
    Jaki olej lejesz do tej mieszanki, producent, symbol
    Misiek85
    Level 23  
    Zielony husqvarny
    jerry1960
    Level 35  
    Husqvarna ma niebieski. Zrób mieszankę z czerwonym olejem Makity i popracuj trochę .
    Misiek85
    Level 23  
    Ok rozumiem. A tej mazi sie pozbyc wymyc jakos komore tlumika? Czy to wina tego oleju? To.taki duzy 1L macculoch na bazie firmy husqwarna z tego co wiem. On jest ciemno zielony
    Misiek85
    Level 23  
    Witam ponownie rozebralem kose. Uszczelniacze sa ok. Jedno co mnie zastanawia ta maz gesta jest tez na tloku. W poprzedniej kosie bylo tylko czarno ale sucho, wypalony nagar. A tu jest lepki i nie suchy. Co to moze byc?
    GrandMasterT
    Level 25  
    Jeśli olej lejesz na pewno we właściwej proporcji, to drugą rzeczą którą bym sprawdził jest ustawienie gaźnika. Przy za bogatej mieszance będzie zbierał się powoli nagar, ale przy dużo za bogatej może wręcz po czasie kapać z tłumika resztkami oleju zbełtanymi z nagarem do czegoś w postaci rzadkiej smoły. Wątpię jednak żeby przy takim ustawieniu silnik miał normalne osiągi, raczej byłby zauważalnie słabszy.
    płetwa
    Level 31  
    Wymień olej na MAKITA i zobacz co będzie.
    Misiek85
    Level 23  
    Nie jestem w stanie sam ustawic gaznika nie znam sie na tym jak dokladnie to zrobic. Ale silnik pracuje wg mnie poprawnie.
    User removed account
    Level 1  
    Misiek85
    Level 23  
    Tak wymienilem swiece i filtr paliwa. Zmienie tez olej na makity. Ok ale teraz bede misial poczekac az trawa teoche urosnie bo szkoda kosic 15cm trawy.
    GrandMasterT
    Level 25  
    A co z filtrem powietrza ? Jak jest zawalony syfem, skład mieszanki sam się przesunie w stronę zbyt bogatej, bo kosa nie będzie mogła łyknąć tyle powietrza, ile potrzebuje.
    Misiek85
    Level 23  
    To jest siateczka wiec ja myje po uzyciu jest czysty.

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie co do regulacji gaznika. Kupujac kose bylo podejrzewam ustawienie fabryczne ale troche obroty byly za wysokie jalowe. Dzwonilo o sprzeglo. Wiec troche zmniejszylem srube T i jest oki. Ale dwie pozostale H i L maja ograniczniki takie czerwone plastiki. I oba sa w skrajnym polozeniu czyli blokady dotykaja o siebie ze juz bardziej nie mozna przekrecic. Czy to jest prawidlowo czy nie?
    GrandMasterT
    Level 25  
    Czy jest prawidłowo, czy nie, da się poznać jedynie po sprawdzeniu pracy silnika i ewentualnej kontroli z obrotomierzem.
    Na stronie 17 instrukcji (angielskiej) jest info o ustawieniach gaźnika i m.in. napisano tam, że ogranicznik zabezpiecza tylko przed ustawieniem zbyt bogatej mieszanki. Moim zdaniem samo to, że już masz regulację na obu śrubach podpartą tym ogranicznikiem jest dość podejrzane.

Samo kręcenie (z rozsądkiem) śrubą T nic nie popsuje, zapewne ta śruba tylko podpiera wstępnie dźwignię przepustnicy w gaźniku.

Zabierz maszynę do serwisu i powiedz, że podejrzewasz, że gaźnik może być źle ustawiony - sprawdzenie tego to góra kilkanaście minut i co najwyżej stracisz parę złotych.
    Misiek85
    Level 23  
    Tak chyba ja zabiore. Chyba od nowosci miala zle bo dzwonilo sprzeglo na wolnych obrotach. I czy to moze byc powodem ze ta maz czarna jest na tloku? Dodaje zdjecia ustawienia moze to cos pomoze.Makita DBC4510 - czarna maź w komorze tłumika Makita DBC4510 - czarna maź w komorze tłumika