Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda Premacy 1.8 16V 1999 - Gwizd/drgania w komorze silnika

Adili 28 Aug 2016 18:16 2667 3
    Adili
    Level 17  
    Szanowni Forumowicze,
    jakiś czas temu zostałem szczęśliwym posiadaczem Mazdy Premacy w wersji benzynowej 1.8 z 1999 roku. Niestety od początku borykam się z problemem hałasów jakie dobiegają spod maski. Efekt najlepiej słychać podczas szybkiego zwiększania oraz obniżania obrotów silnika. Problem występuję podczas jazdy, jak i na biegu jałowym. Zauważyłem, że najsilniejsze oddziaływanie występuje na chwilę w zakresie 2000-2500 obr. Poza tym samochód jest dynamiczny, obroty nie falują, choć na biegu jałowy wydaje mi się, że są trochę za niskie - ok. 600 obr.

Wyczytałem w różnych źródłach, że problemem może być "wszystko": nieszczelny dolot, brudna przepustnica, brudny czujnik przepływu powietrza, uszkodzona uszczelka pod kolektorem ssącym. Zanim jednak podejmę jakieś kroki destrukcyjne, chciałbym zapytać forumowiczów, czy ktoś potrafi rozgryźć problem na podstawie nagrania. Być może jest to znana usterka w środowisku posiadaczy Mazd. Z góry dziękuję za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    złowrogi_boncur
    Level 27  
    Wiesz co wygląda na to że coś co napędza pasek klinowy ale co to nie wiem bo po filmie zbytnio nie słychać.
    malez4
    Level 23  
    Zdemontować pasek i uruchomić silnik. Wyeliminuje się alternator, pompę wspomagania i kompresor. Obejrzeć układ ssący i wydechowy pod względem szczelności. Szczególnie ssanie przed przepustnicą. Obroty biegu jałowego można w niej regulować śrubami na przepustnicy. Najkorzystniej jest wcześniej ją zdemontować i wyczyścić-nie wymaga adaptacji.
    Adili
    Level 17  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem. Jak najszybciej spróbuję sprawdzić wymienione przez użytkowników elementy.