Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulacja poziomu paliwa w gaźniku skutera kingwey 4t

28 Sie 2016 19:59 2793 6
  • Poziom 16  
    Witam.Od kilku dni jestem posiadaczem skutera Kingwey-coliber rex.Silnik 4T Zrobiłem juz mu remoncik i szukam teraz informacji jak prawidłowo wyregulować poziom paliwa w gażniku Szukam od kilku dni informacji na ten temat ale nic nie znalazłem. Pomoże mi ktoś?
  • Poziom 13  
    Dlaczego chcesz regulować poziom? Tam prawdopodobnie jest plastikowy pływak, który nie wymaga regulacji. Jeżeli silnik seria to nawet dyszy bym nie ruszał. Najpierw reguluj śrubką, ew. później iglicą o ile masz tam regulacje.
  • Poziom 16  
    Jest możliwość regulacji.Przynajmniej u mnie.Dobrze wiem jak się reguluje gazniki.Od lat zajmuje się motoryzacją zwłaszcza ta starsza ale skuter to nowość.Potrzebuje danych a tego nigdzie nie znalazłem.Raz z tydzień temu szukałem czegoś innego i prze chwilę widziałem rysunek ale nie zwróciłem uwagi a teraz nie mogę tego znaleźć.Może ktoś ma książkę napraw lub jakąś wiedzę na ten temat.Nie znajdę to trzeba będzie dojść metodą prób i błędów.
  • Poziom 35  
    Dlaczego szukasz informacji o regulacji poziomu paliwa w gaźniku, czy wycieka paliwo z gaźnika, zalewa silnik itp.. Zazwyczaj w tego typu skuterach reguluje się wolne obroty i skład mieszanki paliwo-powietrze. Sprawdź, czy pływak nie jest dziurawy, czy dysze są drożne i kanaliki oraz filtr paliwa. Pływak jest z tworzywa, więc niewiele można pokombinować, bo pęknie. Można jedynie lekko poregulować "blaszkę" naciskającą na zaworek odcinający paliwo, co pozwoli w pewnym zakresie regulować poziom paliwa w gaźniku.
    Danych liczbowych dot. poziomu paliwa raczej brak, dawniej producenci pojazdów podawali je.
  • Poziom 16  
    Ustawiłem metodą prób i błędów.Jest ok.Dzięki
  • Poziom 14  
    Odgrzebię temat bo po rozebraniu i złożeniu gaznika w skuterku (też Kingway) obroty jalowe zależą od kąta pochylenia. To znaczy jak stoi na bocznej stopce to ledwo pyrka, jak.l sie go wypionuje to ladnie chodzi, a jak przechyli lekko w prawo to rusza i trzeba go trzymac na haulcach albo co najmniej siedziec na nim. Kierownica caly czas prosto wiec wykuczam linkę gazu. Nic innego mi nie przychodz do glowy niż tylko pozim paliwa ale nie rozumiem fenomenu 😲
  • Poziom 14  
    No to poziom paliwa zwiekszony i gaznik już nie reaguje na przechyły 👍👍👍