Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic 2 1.6 16v - rok 2005 po włożeniu karty nic....

autoas 28 Aug 2016 20:38 972 6
    autoas
    Level 42  
    Witam!
    Podpowiedzcie coś, po włożeniu karty nic, brak życia, słychać przekaźniki te dwa żółte i ten za licznikiem się włączają zasilania są, UPC było podmieniane z dobrego auta, rygiel cały czas wyłączony na kierownicy...usterka powstała jakoby po ulewie
    Czasami potrafi dziwnie ożyć tablica tak jakby w połowie i dalej nic (ani rozrusznik ani nic)
    Nie mam komunikacji z niczym oprócz elektrycznego hamulca????!!!!
    Auto już klient rozebrał w mak aby wysuszyć...ja "kroję" dalej... :)
    UCH suchutkie ani troszkę nie ma śladów wody
    Karta zamyka i otwiera centralny...
    Co sprawdzić?
    Pozdrawiam!
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zasilania na UCH, zasilanie na czytniku kart (ten nawet cały podmień), oscyloskopem macnij komunikację. Wydaje się, że może być problem z masą, więc świeć żarówką masy. Taką padakę kiedyś robiłem moduł po module czytając Clipem bezpośrednio. Odepnij ABS, sterownik silnika, poduchy, i co jeszcze dasz radę, zobacz czy rozpozna UCH i numer VIN sam przeczyta. Mam nadzieję, że to nie automat, bo tam sterowniki skrzyni tak potrafiły namieszać. I nie da się tego naprawić bez wymiany sterownika. Przynajmniej ja nie potrafiłem i znani mi specjaliści.

Dodano po 3 [minuty]:

I jeszcze jedno, zobacz czy nie wymieniano dużych bezpieczników, co świadczyłoby o odwrotnym podpięciu akumulatora lub urządzenia rozruchowego.
  • Helpful post
    mako110
    Level 21  
    Jak tak już ryjesz to zerknij pod fotel kierowcy(pod dywan)taka fajna kość tam jest
  • Helpful post
    jakcent
    Level 9  
    A co ona ma wspólnego z "przodem auta", Zastanów się co piszesz.
  • Helpful post
    mako110
    Level 21  
    ;A co ona ma wspólnego z "przodem auta", Zastanów się co piszesz.;;;;kolega chyba nigdy nie miał okazji uruchamiać takiego żółwia po zalaniu.......
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    Tam i tak zawsze woda stoi..
    autoas
    Level 42  
    Dzięki wam.......cały problem pod fotelem kierowcy z powodu wody :)
    Auto pali i jeździ....