Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei p9 lite - Play LTE Ultra

29 Sie 2016 02:01 1908 6
  • Poziom 8  
    Proszę o pomoc.
    Jestem szczęśliwcem nowej sieci LTE ultra w sieci play w mojej miejscowości
    Obecnie korzystam z tego taniego internetu. Zakupiłem kartę w kiosku z gazetą fakt i prze migrowałem do sieci RBM na kartę 5. Tą kartę mam w modemie e3372 podpiętym do routera. Przełożyłem tą karte do telefonu Huawei p9 lite bo on obsługuje tą szybszą siec. No i szukam tej sieci i nic tylko LTE.
    Może dla tego ze mam złą taryfe nie wiem i pytam.

Na stronie play pisze by obsługiwać tą sieć:
    Cytat:
    Oferta na kartę dla klientów indywidualnych
    Play na Kartę Lubię to!
    Red Bull MOBILE na Kartę
    Po włączeniu pakietu: Rok Internetu za darmo.

Tylko ze ja nie mogę włączyć tej opcji rok ważności konta.

Czy ja mam nie właściwą taryfę? czy robię coś nie tak?
    Mam na dachu antenę uniwersalną która obejmuje wszystkie częstotliwości. I podpinam pod specjalny konektor do wzmocnienia sygnału w telefonie Ale znajduje tylko LTE.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zacznijmy od tego czy w twojej miejscowości Play ma LTE-A i na jakich częstotliwościach LTE działa BTS Play. Jaka to miejscowość? Po drugie jaka to wersja E3372, s-153, h-153 , wersja zwykła czy HiLink? Jeśli s-153 HiLink to działają z nią http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/count_huawei.php?Datei=ltewatch_h oraz https://dl.dropboxusercontent.com/u/1978345/E5186/E5186%20Toolbox_latest.rar Te programy po zalogowaniu w nich do E3372s-153HiLink pokażą parametry sygnału LTE i pozwalają wymusić pasma LTE1800, LTE800, LTE2100 i LTE2600. Wymuszasz po kolei, sprawdzasz sygnał i już wiesz co działa w twojej okolicy i czy P9 będzie miał co agregować. Oczywiście jeśli będzie miał zasięg tych pasm LTE. Jaka to antena, bo jest wiele szerokopasmowego śmiecia? Na RBM z DIL agregacja działa. Na taryfie RBM na kartę 5 nie ma teraz możliwości włączenia RWK w normalny sposób. Jest jeszcze jedna, skomplikowana metoda.
  • Poziom 8  
    Antena to coś takiego, kupiłem ją już jakiś czas temu jak jeszcze używałem e3131
    Link

Moja miejscowość to Chyby woj. świętokrzyskie
    Link

Modem mam z Play-a Jest to wersja s-153 (Tak pisze na modemie) a czy zwykła czy hilink to nie wiem.

Jak te programy użyć bo mi wywala (brak odpowiedzi)
    Antena to chiński wynalazek do wszystkiego czyli do niczego, na pewno nie ma zysku 14dBi . Na dodatek bez MIMO. E3372s-153 z Playa to raczej nie HiLink. do obsługi służy aplikacja z Play. Na tym sofcie nie wymusisz pasm LTE. Trzeba by go zmieniać. te programy działają z Hlinkami obsługiwanymi przez stronę 192.168.8.1 BTS LTE Play w Mniowie działa na LTE1800 i LTE2100. trudno powiedzieć czy działa LTE800 ale raczej nie. LTE2100 z LTE1800 agreguje niewiele urządzeń.Gdyby działał LTE800 Play w Mniowie to mógłbyś go agregować z LTE1800 . Jeśli P9 miałby zasięg obydwu sieci. agregacja LTE1800=LTE800 w Play działa ale różnice w prędkości nie powalają. Dopiero LTE1800+LTE2600 zmienia znacząco prędkości.
  • Poziom 8  
    Ale namieszałeś mi :D
    Mam pytanie Jak mój tel P9 znajdzie sieć LTE ultra to jaka ikonka mi się wyświetli (LTE-A) Czy (LTE+) czy samo (LTE) bo samo LTE mi znajduje bez problemu.
    Play chyba zaktualizowało nową mapę zasięgu i jeśli dobrze to pokazuje to powinienem łapać sieć LTE Ultra w mojej miejscowości.
    Mapa zasięgu ma charakter orientacyjny. Tak jak pisałem, kluczowe jest pytanie czy LTE800 Play w Mniowie działa. Jeśli mapa pokazuje LTE-A z agregacją pasm LTE1800 i LTE2100 to telefon musi obsługiwać agregację tych pasm, niewiele urządzeń to potrafi. Jeśli zaś działa LTE800 to agregacja dotyczy pasm LTE1800 i LTE800 a taką obsługuje wiele sprzętów. Jak ikonka samo LTE to pewnie bez agregacji. ale nie znam tego telefonu. Trzeba by sprawdzić co się wyświetla w Kielcach. Tam pewnie działają te pasma LTE oraz są pozwolenia na LTE2600Play, może jakiś działa. Wtedy zobaczyłbyś jak działa to LTE Ultra.