Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INKBOOK CLASSIC - awaria wyświetlacza - nie został uszkodzony mechanicznie.

29 Sie 2016 07:17 6147 4
  • Poziom 6  
    I
    Czytnik nie był uderzony, nie został uszkodzony w żaden inny sposób. Cały czas noszony w etui, używany delikatnie i z czułością. A jednak stało się tak jak na załączonym zdjęciu. Nie pomagają resety, wyłączania, włączania, podłączenie do komputera, ani nic innego co mógłbym zrobić a przyszło mi na myśl.
    Górną część ekranu czytnik odświeża po naciśnięciu, dół bez oznak życia. Urządzenie reaguje po podłączeniu do komputera, tzn. wyświetla się katalog folderów i plików - to ogranicza pomysły o wadliwym oprogramowaniu.
  • Poziom 6  
    Wysłałem sprzęt do sprzedawcy.
    Oczywiście dalej wysłano go do diagnosty. Okazało się, że wyświetlacz został uszkodzony mechanicznie. Mechanicznie - oznacza, że sprzęt nie podlega naprawie ani wymianie. Zostałem uprzejmie poinformowany, że tak się czasami dzieje, że "ekrany pękają a my nawet nie wiemy kiedy". Mój pękł od leżenia na półce... ;-/
    Koszt naprawy: 200 zł - tyle kosztuje ekran.
    Szukałem ekranu wszędzie, żeby sam mógł wymienić, jednak koszt zakupu podowuje, że naprawa nie ma sensu. No chyba, że gdzieś znajdziejsz w rozsądnych cenach, wtedy proszę o link.

p.s. po samodzielnym rozebraniu urządzenia okazało się, że ewentualna ekranu wymiana będzie dość prosta.
  • Poziom 15  
    waroom1 napisał:
    Wysłałem sprzęt do sprzedawcy.
    Oczywiście dalej wysłano go do diagnosty. Okazało się, że wyświetlacz został uszkodzony mechanicznie. Mechanicznie - oznacza, że sprzęt nie podlega naprawie ani wymianie. Zostałem uprzejmie poinformowany, że tak się czasami dzieje, że "ekrany pękają a my nawet nie wiemy kiedy". Mój pękł od leżenia na półce... ;-/
    Koszt naprawy: 200 zł - tyle kosztuje ekran.
    Szukałem ekranu wszędzie, żeby sam mógł wymienić, jednak koszt zakupu podowuje, że naprawa nie ma sensu. No chyba, że gdzieś znajdziejsz w rozsądnych cenach, wtedy proszę o link.
    p.s. po samodzielnym rozebraniu urządzenia okazało się, że ewentualna ekranu wymiana będzie dość prosta.
    Rozebranie i wymiana rzeczywiście banalna, ale niestety nawet u chinoli nie znalazłem poniżej 150zł więc samodzielna wymiana nie opłaca się (dodatkowo istnieje ryzyko, że zakupiony nie będzie 100% taki jak org) .

Może skomentuję po czasie jak sprawa się potoczyła.
    Wymieniłem ekran u producenta/dostawcy. 200zł plus kurier. Jest też jeszcze jeden człowiek co wykonuje te naprawy ale niestety ma prawie identyczną cenę.
    Teraz obchodzę się z urządzeniem jak z jajkiem.
  • Poziom 34  
    Wiem, stary temat, ale ciągle aktualny. W świecie czytników e-ksiażek nie zmieniło się nic od lat. Jedyny czytnik nadający się do użytku to niestety tylko czytniki od Amazona.
    Inkbooki to chyba jedne z najgorszych, pod każdym względem, są powolne i to jest najbardziej uciążliwe. Ja czasami włączałem to "coś" i chodziłem zrobić kawę. Czasami wystartuje szybciej. Bateria w porównaniu z Kindle - katastrofa. Ergonomia - jeszcze gorzej. Gubi np. hasła do WiFi.
    No i najważniejsza sprawa: brak serwisu i tak naprawdę gwarancji.
    Firma rozprowadzającą te cuda pod własną marką, w sieci już jest legendą. Mi w domu w obu urządzeniach - kupionych jednocześnie w ramach prezentu gwiazdkowego pękły ekrany w odstępie miesiąca. (przypadek?)
    Gwarancja nieuznana, uszkodzenie mechaniczne, w necie swego czasu co drugi post o tym czytniku dotyczył pękania ekranu. Zamiennika ekranu, nie znalazłem przez dwa lata. Leżą sobie w szafie i czekają na okazję.
    Przypomniało mi się dzisiaj i szukałem w necie czy coś się zmieniło, ale dobrych opinii nadal nie znalazłem.
    Użytkuje starego Kindle 5 i nie wyobrażam sobie powrotu do innego czytnika, a Inkbooka w szczególności, ze względu na serwis, gwarancję i obsługę klienta i jakość urządzenia.