Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka, Bosch, KGV 36, oświetlenie

grzesio.grzesio 29 Sie 2016 17:10 561 4
  • #1 29 Sie 2016 17:10
    grzesio.grzesio
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Kiedyś miałem problem z zasilaniem i wymieniłem kondensator, problem się rozwiązał. Teraz nie świeci oświetlenie, jak wyłączyłem zasilanie, żarówka świeci cały czas, nawet jak zamykałem drzwi, rozebrałem wyłącznik i wypiąłem przewód, a żarówka świeciła dalej, znowu wyłączyłem zasilanie, a teraz żarówka tylko żarzy się. Może ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Sie 2016 17:42
    brofran
    Poziom 36  

Lampka jest LED- owa czy zwykła żarówka ? Tak czy siak za kabelkami trzeba " iść " i zwarcia lub zawilgocenia poszukać . To prosty obwód : zasilanie+wyłącznik+lampka .

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Sie 2016 19:47
    grzesio.grzesio
    Poziom 2  

Lampka jest ledowa, jeśli chodzi o zwarcie to raczej nie, gdzieś na płytce było by to widoczne, a kabelki czyste. Lampka musi być sterowana elektronicznie bo po odpięciu przewodu na wyłączniku dalej świeciła, dopiero wyłączenie zasilania pomogło, ale co jakiś czas powraca.

0
  • #4 31 Sie 2016 12:30
    grzesio.grzesio
    Poziom 2  

Witam, ponownie.
    Dodam do tematu, że czytałem chyba wszystkie posty w tym temacie i nie znalazłem, żadnej odpowiedzi. Przy mojej lodówce jest tak, że czasami światło nie chcę się zaświecić po otwarciu drzwi i dopiero po kilku krotnym wyłączeniu zasilania żarówka się zapala. Podejrzewam, że czujnik temperatury zewnętrznej może padać i dlatego oświetlenie tak się zachowuje. Prosił bym o wartość czujnika zewnętrznego. Dodam że w kuchni mam ciepło.

0
  • #5 31 Sie 2016 17:09
    brofran
    Poziom 36  

grzesio.grzesio napisał:
    Podejrzewam, że czujnik temperatury zewnętrznej może padać

Nie znam tego konkretnego modelu lodówki , ale w tych które naprawiałem lampka oświetleniowa była sterowana tylko poprzez wyłącznik drzwiowy . Czujnik temperatury zewnętrznej podejrzewam że nie ma z lampką nic wspólnego . :cry:

0