Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka słuchawka bluetooth do rozmów podczas jazdy do 100 zł?

29 Sie 2016 18:34 3363 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Przez ostatnich kilka lat używałem słuchawki Samsung HM1200, niestety złamał się pałąk nauszny i pojawił się problem. W zestawie był drugi, ale kiedyś oddałem go komuś.
    Szukam słuchawki, która będzie:
    - obsługiwała oczywiście odbieranie i kończenie rozmowy,
    - posiadała regulację głośności,
    - posiadała funkcję ponownego wybrania ostatniego numeru
    - automatycznie łączyła się ze sparowanym urządzeniem jeżeli znajdzie się w jego zasięgu
    - miała diodę informującą o włączeniu/stanie czuwania i ładowaniu/naładowaniu
    - miała możliwość założenia na ucho ( w sensie będzie miała ten pałąk plastikowy czy jakiś inny). Słuchawka tylko douszna odpada.
    Jeżeli chodzi o cenę, to max 100zł.
    Bardzo dziękuję za pomoc w doborze słuchawki.
  • Poziom 12  
    Czytam o różnych słuchawkach i łeb mi pęka.
    O HM1200 piszą, że słaba, a mi czasem tylko brakowało, żeby była ciut głośniejsza.
    Nie potrzebuję, żeby można było w niej słuchać muzyki, żeby było słychać dźwięki z nawigacji itd.
    To jest słuchawka. Ja muszę słyszeć głośno i wyraźnie i rozmówca ma słyszeć głośno i wyraźnie.
    Ma się bez problemu łączyć z telefonem i nie przerywać połączenia.
    Czytałem o Plantronicsach. Ale nie wiem czemu im nowszy model, niby ulepszony, a opinie coraz gorsze, że rozmówca źle słyszy, że zasięg słaby itd.
    Myślałem o M55, ale trochę niepokoją mnie opinie o niewyraźnym odbiorze przez rozmówcę.
    Nie wiem co o tym myśleć. Niby 110 zł, ale jak mam wydać, a słuchawka nie będzie działać jak trzeba, to średnio mi się to uśmiecha.
    Macie jakieś doświadczenia z rozmowami przez tę słuchawkę, co mówili rozmówcy?

A mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć czym różnią się te słuchawki:

https://www.morele.net/sluchawka-plantronics-m55-bluetooth-headset-544079/
    i
    https://www.morele.net/sluchawka-plantronics-sluchawka-bt-m55-89358-05-721786/ ??
  • Poziom 12  
    Wybór padł na M55.
    Elegancka, lekka, działa bez pałąka, ale ja z racji przyzwyczajenia noszę ją na a nie w uchu.
    Jest głośna. Najczęściej głośność mam ustawioną na 66-75%.
    Rozmówce słychać wyraźnie i bez zakłóceń. Rozmówcy również nie narzekali na jakość rozmów. W internetach pojawiały się opinie, że odgłosy z zewnątrz zagłuszają mój głos, ale nic takiego nie słyszałem od rozmówców. Jedyne co mówili, to że mój głos jest taki lekko metaliczny i jakby z zestawu głośnomówiącego, a nie ze słuchawki.
    Co jeszcze?
    Pojawiały się informacje o zrywaniu połączenia podczas chodzenia i trzymania telefonu w kieszeni. Nic takiego nie ma miejsca.
    Podobno słaby zasięg, nawet producenckie 10m nie do końca działa. U mnie słuchawka rozłączyła się dopiero po ok 15m od telefonu, który został w samochodzie i wejściu do klatki w bloku. Trochę bliżej musiałem podejść, żeby automatycznie się połączyła z telefonem, ale wystarczyło jakieś 7-8 m.

Także podsumowując jestem z niej mega zadowolony. Trochę się bałem, wydać ponad stówę, na coś z różnymi opiniami, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i czuję, że dobrze wydałem pieniądze.