Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE62M362EU/79 - Po zakończonym programie stoi woda pomimo...

CrooQ 29 Sie 2016 21:33 3918 0
    CrooQ
    Poziom 10  
    Witam,
    tym razem padło na moją zmywarkę, która przepracowała już swoje (chyba z 7 lat bezawaryjnie) i nadszedł na nią czas. Problem objawia się, tak jak już wspomniałem w temacie, że woda po skończonym programie stoi na dnie.
    Oczywiście przewertowałem sporo tematów z podobnym problemem i niestety nadal kicha.

Jak do tej pory, to wyczyszczony został:
    - płaszcz (lekkie zabrudzenie ale drożny, {jeśli dobrze zrozumiałem to tak się nazywa ten plastik z kanałami przelewowymi} ,
    - rura odpływowa od płaszcza do kanalizy (drożna),
    - obie rury od miski plastikowej gdzie jest pompa do płaszcza (drożne),
    - elektrozawór jest tylko w dopływie wody, ale i tak sprawdzony na krótko (działa)
    - gumka blokująca powrót wody przy pompie sprawdzona i wyczyszczona (odchyla się),
    - pompa wyjęta wyczyszczona (delikatny osad przy uszczelce), wiatraczek zdemontowany i w środku nic nie zalega, zmontowane i sprawdzone na krótko (działa)

Po włączeniu programu płukania (18 minutowy) na końcu programu efekt wypompowywania jest taki, że słup wody w płaszczu w drugiej rurce od lewej unosi się na ok 5 cm i dalej nie ma siły się podnieść. Gdy otworzę drzwi zmywarki, widzę przez chwilkę bulgocącą wodę, czyli pompa się obraca.

Zmywarka Siemens SE62M362EU/79 - Po zakończonym programie stoi woda pomimo...
    (zdjęcie pożyczyłem z innego tematu od użytkownika AManys)

Wrażenie jest taki, jakby pompa nie miała siły przepchnąć wody. W trakcie wypompowywania wody wyjąłem na chwilkę tą gumową blokadę bo myślałem że to może przez nią. Niestety był gorzej, gdyż woda z płaszcze się cofnęła i pompa nie dała rady podnieść słupa wody nawet na te 5cm.

Czy jest taka opcja, że pompa kończy swój żywot i straciła moc. Czy raczej z pompą jest jak z zasadą zero-jedynkową, albo chodzi albo nie?
    Początkowo brałem jeszcze pod uwagę taką magiczną sztuczkę, że może jakimś cudem pompa ma odwrócone obroty, no ale niby jak? Przecież nie było nic grzebane więc jakim cudem miało by się coś przestawić, a dwa że przecież trochę wody pompuje, więc obroty są w dobrą stronę.
    Jeśli to pompa, to czy może ktoś podpowiedzieć czy mogę zamienić swoją (2BKEBS100) na taką: https://north.pl/karta/pompa-odplywowa-do-zmywarki-siemens,730-LT-3107.html (z kodem producenta 165261). Niestety coś nie bardzo mogę znaleźć moją pompę, a tych z kodem 165261 jest ogrom. Moc ta sama, tylko piny są odwrotnie (patrząc od tyłu, od strony pinów) u mnie lewy jest na górze a w tej drugiej prawy jest na górze.

Może komuś się przyda taka wiedza.
    Aby zostało wytworzone ciśnienie w wyżej wymienionym układnie, musi być zamontowana ta zaślepka pompy wewnątrz zmywarki (w tej białej misce z filtrem). Po złożeniu całości do kupy i uruchomieniu programu płukania, wszystko przebiega pomyślnie. Więc w moim przypadku problemem było najwidoczniej zapchanie górnej części płaszcza.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.