Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja pary - Philips GC9630/20 - nie podaje pary, nie reaguje na przycisk

leny.555 29 Sie 2016 21:53 3729 7
  • #1 29 Sie 2016 21:53
    leny.555
    Poziom 8  

Witam,

Stacja pary Philips GC9630/20 nie podaje pary. Od momentu włączenia przechodzi cały cykl dwu minutowy - mruga kontrolka stanu gotowości i po tym okresie gdy lampka już stale świeci (tryb gotowości) to żelazko nie reaguje na przycisk uruchomienia pary. Przy naciskaniu słychać delikatny cyknięcia (jakby elektrozawór ale nie mam pewności co tak cyka). W trakcie procesu rozruch słychać jak się zagotowuje woda - czyli grzałka działa. Żelazko jest na gwarancji ale serwis odrzucił usterkę argumentując, że żelazko jest zakamienione i nie dokona naprawy. Podejrzewam że nastąpiło uszkodzenie elektroniki/części mechanicznej ponieważ przestało działać z dnia na dzień - gdyby powodem był kamień (zawężenie przekroju przewodów) to zakładam że możnaby zaobserwować stopniowe pogorszenie działania a nie nagłą awarię na kolejny dzień.

Proszę o pomoc.

9 7
  • #2 06 Sie 2018 08:48
    Marcin79
    Poziom 10  

Witaj,

Mam podobny problem w GC9650/80. U mnie z kolei, bardzo rzadko udaje się uruchomić wyrzut pary. Te klikanie, które słyszysz to zapewne przekaźnik sterujący pracą elektrozaworu. Prawdopodobnie uległ on uszkodzeniu/zatarciu. Jeżeli uda mi się zdobyć instrukcję serwisową to go wymienię i coś napiszę. Na razie nie chcę rozbierać, aby czegoś nie połamać.

Pozdrawiam

0
  • #3 06 Sie 2018 21:15
    leny.555
    Poziom 8  

Witam,

U mnie finalnie problem został rozwiązany po kolejnym monicie jeszcze w ramach serwisu gwarancyjnego. Uszkodzony był elektrozawór co sam zidentyfikowałem jeszcze zanim przekazałem ponownie do serwisu. Serwis wymienił uszkodzony elektrozawór - można go kupić w cenie lekko powyżej 100 zł od tamtej pory działa.

Dostęp do elektrozaworu nie jest trudny.

0
  • #4 06 Sie 2018 21:33
    Marcin79
    Poziom 10  

Mi też wydaje się, że to wina elektrozaworu. Co ciekawe - generator po włączeniu i nagrzaniu się nie wytwarza pary - słychać klikanie (podejrzewam przekaźnika sterującego pracą elektrozaworu a nie samego elektrozaworu ). Po wyłączeniu i pozostawieniu na około 25-30 min i ponownym dogrzaniu (bojler i stopa jeszcze dosyć ciepła) zaczyna prawidłowo wytwarzać parę. Słychać wyraźny i dosyć głośny klik elektrozaworu. Od tego momentu para jest wytwarzana prawidłowo, przez dowolną ilość czasu - taka ciekawostka :)

0
  • #5 07 Sie 2018 19:51
    leny.555
    Poziom 8  

Proponuję sprawdzić sam elektrozawór czy działa prawidłowo - wtedy będzie pewność gdzie tkwi przyczyna.

0
  • #6 07 Sie 2018 20:15
    Marcin79
    Poziom 10  

Walnięta jest cewka niestety. Podłączam cewkę elektrozaworu pod 230V i zero reakcji. Mierzona też ma przerwę. Więc pozostaje zakup nowej i przekładka.

0
  • #7 10 Sie 2018 11:28
    Marcin79
    Poziom 10  

Wymieniłem cewkę i teraz ładnie działa :) . Dzięki " leny.555 " . Pozdrawiam

0
  • #8 05 Wrz 2018 22:29
    keddex
    Poziom 8  

Witam posiadam również GC 9650/80 i podobny problem z generatorem pary czy może mi Pan podać namiary gdzie zakupić taką cewkę i jej symbole ????, Bardzo był bym wdzięczny

2