Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie radiotelefonów MOTOROLA GP-xx, GM-xx i innych

jaro41 16 Mar 2013 20:52 92118 2574
    igi_02
    Poziom 2  
    radio-service napisał:
    A co w tym układzie jest programatorem?

To nie ja stwierdziłem, że cokolwiek z tego układu można jednoznacznie programatorem nazwać ;)
    radio-service napisał:
    Postaraj się o RIB'a , komputer z RS'em i wszystko pójdzie jak z płatka .

Do tego to zmierza. Wcześniej jeszcze spróbuję na innych komputerach z kablami USB, choć teza, że dwa kable zakupione od dwóch różnych sprzedawców i z dwoma różnymi "wykończeniami" (RJ45 i jack) są jednocześnie trefne jest dość mało prawdopodobna. Więc intuicja mówi - albo soft, albo hardware po stronie laptopa; ewentualnie ustawienia portu COM, o których ciągle nic nie wiem.
  • Relpol przekaźniki
    radio-service
    Poziom 35  
    A wiesz o tym że w mobilowych 1200'tkach trzeba trzymać wciśnięty przycisk włącznika przez cały czas flaszowania ? Domyślam się że przed flaszowaniem do radia został wpisany odpowiedni S-record ?

Dodano po 1 [minuty]:

igi_02 napisał:
    radio-service napisał:
    A co w tym układzie jest programatorem?

To nie ja stwierdziłem, że cokolwiek z tego układu można jednoznacznie programatorem nazwać ;)
    radio-service napisał:
    Postaraj się o RIB'a , komputer z RS'em i wszystko pójdzie jak z płatka .

Do tego to zmierza. Wcześniej jeszcze spróbuję na innych komputerach z kablami USB, choć teza, że dwa kable zakupione od dwóch różnych sprzedawców i z dwoma różnymi "wykończeniami" (RJ45 i jack) są jednocześnie trefne jest dość mało prawdopodobna. Więc intuicja mówi - albo soft, albo hardware po stronie laptopa; ewentualnie ustawienia portu COM, o których ciągle nic nie wiem.

Całkiem możliwe że kable jako takie są sprawne a mogą niepoprawnie działać porty USB . Tak to z nimi jest .
    sq1fyz
    Poziom 11  
    radio-service napisał:
    A wiesz o tym że w mobilowych 1200'tkach trzeba trzymać wciśnięty przycisk włącznika przez cały czas flaszowania ? Domyślam się że przed flaszowaniem do radia został wpisany odpowiedni S-record ?

Tak wiem że trzyma się przycisk, hmm
    _bolo
    Poziom 8  
    Bardzo prosze o pomoc.
    Mam GM1200e. Programowanie działa, radio sprawne. Praca na paśmie amatorskim ok. Wszystko było by wspaniale gdyby ... była możliwość włączania skanowania zaprogramowanych kanałów. Oczywiście w trybie CONVENTIONAL.
    Czy to radio ma taka mozliwość? W jaki sposób mozna owa funkcje włączyć/zaprogramować?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
    bolo
  • Relpol przekaźniki
    Moskit
    Poziom 19  
    Gdzie się ustawia domyślny kanał po włączeniu zasilania w radiu motorola mc2100 ?
    ^cypis^
    Poziom 11  
    O ile dobrze pamiętam w MC2100, masz możliwość albo zapisania domyślnie Ch1Z1, albo zostaje na tym, na którym pracowało przed wyłączeniem.
    Ch1Z1 ustawiasz w zakładce "Radio Configuration" (ekierka).

^
    ^cypis^
    Poziom 11  
    Poszukuję pliku cpg do Motoroli GM360 M25RHF9AN5 w wersji 5.0. Może ktoś gdzieś posiada w zasobach, będę wdzięczny.

^
    sq1fyz
    Poziom 11  
    Ponownie wracam do mojego problemu z GM1200/MC2100
    Radio przefleszowałem na MC2100 lecz niestety pojawił się FAIL 01/90 :( Radio sczytuje się pod Wookie już jako MC2100, mogę zaprogramować je itp. lecz ciągle na wyświetlaczy FAIL. Czy szlak trafił mi EPROM?? czy da się to jakoś naprawić nie servisowo??
    ^cypis^
    Poziom 11  
    SP5UHR aka. radio-service :-) Miałem podobny problem jakieś 2 lata temu. Pomógł. Na siłę codeplug do, za przeproszeniem, usranej śmierci będziesz wciskał. A tak z głowy.

^
    sq1fyz
    Poziom 11  
    Witam potrzebuję pomocy czy posiada ktoś MC2100 na 70cm?? Potrzebuję spakowanego codeplunga od mc2100 na 70cm aby uruchomić swoje radio. Proszę pomóżcie :)
    radio-service
    Poziom 35  
    Przecież wystarczy wygenerować odpowiedni S-Record w programie do MC2100 . Domyślam się że pojawił się błąd 01/92 ?
    sq1fyz
    Poziom 11  
    radio-service napisał:
    Domyślam się że pojawił się błąd 01/92 ?

Dokładnie i teraz chcę ratować radio a z tego co się oriętuję to potrzebny jest mi plik spakowany i musze go wsadzic lab od mtx :)
    radio-service
    Poziom 35  
    Potrzebny Ci jest S-Rekord który można wygenerować w programie do MT/MC2100 . Wpisuje się go oczywiście przy pomocy programu MTSXLAB .
    sq1fyz
    Poziom 11  
    radio-service napisał:
    Potrzebny Ci jest S-Rekord który można wygenerować w programie do MT/MC2100 . Wpisuje się go oczywiście przy pomocy programu MTSXLAB .
    I tu mam prośbę czy ktoś może mnie poratować S-Rekordem do radia?? Motorola GM1200 pełna klawiatura na 70cm :) Z góry dziękuję :)
    solarssk
    Poziom 9  
    Witajcie

Mam do Was pytanie - mam Motorolę CP040. Niestety nie mam RIBa, ale mam pytanie do Was - czy w Warszawie są jakieś firmy, które mogą przeprogramować radio na częstotliwość np. Straży miejskiej? Czy nie ma takiej możliwości? I czy jest jakaś inna wersja RIBa - nie za droga, lub może ktoś z Was sprzedaje właśnie go?

Pozdrawiam serdecznie
    yes2mike
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Żadna firma Ci tego oficjalnie nie zaprogramuje (straż miejska itp.). Na forum są ludzie, którzy być może się tego podejmą (nie ja) - szukaj w tym temacie i na tej stronie.
    solarssk
    Poziom 9  
    A czy jest może jakaś osoba, która z chęcią by mi pożyczyła RIBa na jakiś tydzień lub sprzedała? : )
    TOMEO
    Poziom 12  
    Kup sobie na Internecie radio BAOFENG- potrafi tyle co ta Motorola i nie trzeba bawić się w żadne programatory (RIB) i ta przystępna cena …

Post był raportowany jako regulamin pkt 3.1.14 .
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

[SP5ANJ]
    prisonhunter
    Poziom 10  
    Witam. Tak sobie przeglądam i nie mogę znaleźć jakim CPS programować Motorole MC2100. Mam Wookie, ale czytam, że można uwalić radiotelefon nim. I dlatego chciałbym się dowiedzieć jakim programem je programować.
    _bolo
    Poziom 8  
    Czy da się Wokkie zrobić MC2100?
    Też się bałem, bo się naczytałem, ale udało się, a więc:

-komputer starszy - DELL GX110, desktop.
    -system XP
    -wookie ostatnia wersja
    -rib RLN4008 z allegro, sprzedający lijon1
    -programowałem przez złącze akcesoriów (25pin pod spodem) a nie mikrofonowe. schemat Link
    polutować dokładnie i sprawdzić 3 razy! Zaznaczyć, która wtyczka do radia, a która do riba!
    -sprawdzić, czy wtyczka wchodzi głęboko do radia - jeśli plastik przeszkadza to go @!xxx!! to samo z bocznymi krawędziami wtyczki 25 pin. Można wyciąć, ale ja pozaginałem, żeby tylko wtyczna wchodziła do złącza
    -kupić świeżą alkaliczną dobrą baterię 9V
    - przed podłączeniem radia pobawić się 2 godziny programem zakładając NEW radio takie jak mamy. Przypomnieć komendy w języku angielskim. Zobaczyć, co i gdzie jest w menu. Ustawić właściwy port COM1 lub COM2 zależy gdzie podłączyliśmy.
    -zmontować cały układzik - świeża bateria 9V i dokładne włożenie wtyczki do radia.
    -włączyć program, odczytać radio - READ Radio
    -odczytane informacje o radiu zapisać na kartce - serial nr i typ itd.
    -zapisać odczytane ustawienia do KOMPUTERA! (folder domyślny danych wookie)
    oraz zrobić kopię tego, co odczytaliśmy np. do Moje Dokumenty.

Dalej to powinno iść po maśle. Ja po zmianie jakiejś informacji zapisywałem nie całość, ale "ostatnie zmiany" (domyślnie się to ustawia, więc nie trzeba nic klikać w polach ustawień).

Mam nadzieję, że to pomoże. Gwarancji nie daję, bo sam nie jestem pewien, czy coś się nie wykrzaczy. Na podanym wyżej sprzęcie mi poszło ładnie.

PS. Próbowałem zrobić to z DOS-em (ten sam komputer, ale inny stary dysk), ale nie znalazłem odpowiedniej wersji dps do MC2100. Zaryzykowałem.
    prisonhunter
    Poziom 10  
    Na pewno nie ma żadnego CPS od Motoroli? Musi być, tylko jaka wersja. :)
    Ja mam kabel do mic.

Wookie programowałem dwie MT2100 i zawsze było oki.
    _bolo
    Poziom 8  
    prisonhunter napisał:
    Na pewno nie ma żadnego CPS od Motoroli? Musi być, tylko jaka wersja. :)
    Ja mam kabel do mic.

Wookie programowałem dwie MT2100 i zawsze było oki.

Może i jakaś gdzieś jest. Szukałem rozpaczliwie i mi się nie udało.
    Nie używałem kabla MIC, bo wyczytałem, że są jakieś niuanse ze zworką we wtyczce akcesoriów. Wolałem nie kombinować i tam, i tu, więc użyłem jeden kabelek do złącza akcesoriów.

Oczywiście, wygodniej przez gniazdo mikrofonowe i chyba kiedyś poćwiczę.
    prisonhunter
    Poziom 10  
    Zworce? Jakiej zworce? To mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak programować MC2100 przez złącze mic?
    _bolo
    Poziom 8  
    prisonhunter napisał:
    Zworce? Jakiej zworce? To mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak programować MC2100 przez złącze mic?

Chodzi o to, że programując przez złącze mikrofonowe w tym złączu pod spodem, oprócz podłączonego głośnika masz mieć na wtyczce zworkę (nie pamiętam dokładnie 4-9 czy 4-11).

Opisywane to było gdzieś na tym forum. Ktoś opisywał, że zapomniał i programował bez podłączonego głośnika (plus ową zworką), co skończyło się uszkodzeniem radia.

Zatem jak wcześniej napisałem - wygodniej mi było zrobić jeden kabelek.
    darek_wp
    Poziom 28  
    prisonhunter napisał:

Nie trzeba żadnej zworki. Jeszcze nie udało mi się uszkodzic MC2100 programując ją przez złącze mikrofonu bez dodatkowych zworek (a przeprogramowałem kilkaset sztuk).
    Samo programowanie przez złącze mikrofonu czy złącze akcesorii niczym się nie różni.
    Schemat obu kabli masz na batlabs-ie - są w 100% sprawdzone.
    prisonhunter napisał:
    jakim CPS programować Motorole MC2100

CPS-y są do GP. Do MC albo wookie albo 2100 SERIES RSS R02.08, KIT NO. GVN6011H
    Może natomiast wystąpić problem jeśłi chce się programować za pomocą RSS a wcześniej użyto wookie.
    Wookie nie jest w pełni kompatybilne z RSS i zmienia sumy kontrolne niektóych bloków w oprogramowaniu. Po takiej zmianie RSS pokaże błędy w blokach i nie będzie w stanie ich odczytać.
    Zawsze jednak można skorzystać z oryginalnych wkładów kóre sa w katalogu wookie-go i przywrócic radio do ustawień fabrycznych. Wtedy bez problemu ponownie działa RSS.
    mikolajb
    Poziom 2  
    Witam
    Pytanie do forumowiczów w sprawie GP 680 i flasha do GP380.
    Mianowicie trafiły mi się niestety dwie szt. ostatnio, z którymi nie jestem w stanie sobie poradzić, po fazie w której program ładuje bootcode, następuje komunikat ,,Unexpected response from radio" , potem ,,Erase Flash ROM failed" , potem ,,An error during the upgrade proces".
    Czy ktoś z państwa spotkał się podobnym problemem i mógłby pomóc w jego rozwiązaniu?
    Na zakończenie postu dodam że nie jest to moja pierwsza konwersja z GP680 do GP380.
    Radia pracują prawidłowo mimo iż proces został zainicjowany w postaci ,,Downloading Bootcode".
    Używam EU Waris Labtool 03.07.00 i odpowiedniego RIB-a, jak do tej pory wszystkie problemy związane z posiadanym sprzętem udawało mi się rozwiązywać bez większych problemów dzięki temu forum, ale w tym przypadku się chyba poddam.
    Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedz.

Żadnych sugestii?
    matush11
    Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie. Co oznacza pomarańczowa dioda w Motoroli GM900? Przy każdym kanale jest właśnie tak, że świeci ona nieustannie. Podczas nadawania dodatkowo świeci czerwona.
    matush11
    Poziom 9  
    Tak, tylko w jaki sposób ją wyłączyć skoro zaprogramowana jest blokada kanału PL?