Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie radiotelefonów MOTOROLA GP-xx, GM-xx i innych

jaro41 15 Sie 2018 13:16 86742 2574
    TOMEO
    Poziom 12  
    Mają wszystkie opcje o jakich możesz sobie zamarzyć; CTCSS, select V, skanowanie itd.
  • Zasilacze UPS
    darpajdp
    Poziom 22  
    Renegat_pol napisał:
    Ale u mnie na TRZY radia dwa (UHF jako przemiennik) działają a jedno (VHF) robi restart podczas próby odczytu. Próby robione po podłączeniu poprzez "mordkę" jak i po podłączeniu od "brzuszka".

Uwalony przedni panel (brak styku na gnieździe mikrofonu lub na złączu przedni panel - radio), daje podobny efekt jak uszkodzony kabel.
    Ale z objawów jakie podajesz może być uwalony codeplug, Wbiłeś na sile codepluga choć wookie wyświetlał błędy?!
    Programuje wookiem MC2100 i MT2100 od 3 lat i nie miałem takiego przypadku. Ale nie robiłem nic na siłę. Nieraz wywaliło błąd przy programowaniu nieraz po programowaniu, ale wgranie starego (poprzedniego) codepluga powodowało przywrócenie do życia. Wbrew opiniom jakie krążą o tym radiu i wookiem nie jest tak łatwo je uwalić. Chętnie przygarnę te motkę za przysłowiową złotówkę.
  • Zasilacze UPS
    asek1
    Poziom 9  
    Koledzy czy jest jakis sprawdzony schemat kabla do programowania Motoroli DP4801e?
    Mam taki model i kurzy sie bo jest niezaprogramowana, taka dostalem.

Czy istnieje mozliwosc zmiany czestotliwosci oraz zmiany oprogramowania w niej i czy da sie to zrobic przez BLUETOOTH ktory posiada?
    irekr
    Moderator
    Ja stosuję standardowy PMKN4012B. Pozostaje tylko poszukać w jakiejś rozsądnej cenie.
    Marek Sp
    Poziom 20  
    Przepraszam że w tym wątku pytam ale mam do uruchomienia troche archaiczne uradzenie pracujące w DOS . Komunikuje sie poprzez RS232 ale chciałbym żeby pracował poprzez FT232RL w tej chwili program pracuje w DOSBOXIE ale nie komunikuje sie.
    Tu jest temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17521415#17521415 a tu widzę osoby które sie znają
    asek1
    Poziom 9  
    A moge prosic o jakis schemat kabla do programowania mojej Motki?
    Albo czy ktos nie orientuje sie czy gdzies w Katowicach badz okolicy moze mi ktos alternatywne oprogramowanie podmienic?
    profimot
    Poziom 12  
    Witam potrzebuję porady.
    Motorola GM 340 vhf. - odbiornik przemiennika sr2w
    Chodzi o to żeby zaprogramować ją w taki sposób aby dla dwóch kanałów przemiatanych skanerem, na wyjściowych pinach programowalnych mieć informacje który kanał jest obecnie zajęty.
    Jeszcze jednym kłopotem może być to że obydwa kanały muszą być ustawione na jedną częstotliwość odbiorczą ale z różnymi podnośnymi.
    Oczywiście odbiornik w tym układzie działa, skanuje i poprawnie dekoduje podnośne, ale nie udało mi się znaleźć możliwości rozróżniania który kanał, lub która podnośna jest aktywna.
    Pozdrawiam.
    irekr
    Moderator
    Na gniazda GPIO przekazywany jest tylko stan aktualnie odbieranego kanału. Nie ma możliwości tego zmienić, to nie DM... I nie jestem pewny, czy w GM340 jest przekazywany na GPIO stan logiczny obecności sygnału SQ/PL/DPL.

Natomiast można odróżnić wybrane kanały - aktualnie skanowane - przy zastosowaniu zakładki w Per Channel - gdzie w ostatniej zakładce "dodatki" - Miscellaneous (dosłownie "pierdoły") jest okienko "Per Channel Output" i na wybranym kanale je zafajkowujesz. Uwaga - nie we wszystkich wersjach GM340 te opcje są dostępne.
    Następnie na GPIO oznaczasz na wybranym złączu (uwaga - nie wszystkie są stosowane jako output!) wybierasz opcje "Per Channel Output" oraz ustawiasz poziom stanu logicznego (high/low - TTL 5V/0V). Jeżeli musisz stosować wyjście typu Open Collector to do tego celu służy PIN nr 4 - i tylko ten.
    Licz się z opóźnieniami rzędu 120 ms w przekazywaniu sygnału. Skanery w GM nie należą do szybkich.
    profimot
    Poziom 12  
    dzięki za informacje , sprawdzę , zwłoka skanera jest do przyjęcia.
    coin75
    Poziom 5  
    WItam i mam pytanie odnośnie GM600 czy ktoś ma schemat kabla z rib do GM 600 przez rj ?
    skalim1
    Poziom 15  
    coin75 napisał:
    WItam i mam pytanie odnośnie GM600 czy ktoś ma schemat kabla z rib do GM 600 przez rj ?

Programowanie radiotelefonów MOTOROLA GP-xx, GM-xx i innych

Witam, posiadam RIB od lijon1, RIB oparty na BAT-LABS. Z programowaniem nie mam problemu, chcę natomiast zabrać się za flashowanie, upgrade GM360 oraz GP360. Co potrzebuję aby wejść w tryb BOOT MODE? HLN9742 mostkuje pin 25 riba z masą. Na moim ribie pin 25 jest wolny. Dla GM360 wystarczy zewrzeć pin 4 i 6 na wtyczce RJ45? Muszę przerabiać mojego RIB'a?
    kf
    Poziom 12  
    Po prostu dorób w swoim RIBie przełącznik zwierający pin 25 do masy i przygotuj sobie do radiotelefonów kable z tym pinem połączonym na odpowiedni pin złącza radiotelefonu.
    skalim1
    Poziom 15  
    Tak też mam. Krótko mówiąc zwieram boot line z gnd ale radio nie przechodzi w boot mode.
    darpajdp
    Poziom 22  
    skalim1 napisał:
    Tak też mam. Krótko mówiąc zwieram boot line z gnd ale radio nie przechodzi w boot mode.

Z tym fleszowaniem motoroli to temat tabu na tym forum, bo ci co wiedzą jak to zrobić zarabiają na tym. Nie miałem potrzeby fleszować GM360 ale MC(MT)2100 tak.
    Kowall
    Poziom 10  
    Witam szanowne grono.
    Potrzebuję pomocy odnośnie zaprogramowania radio Motorola Radius MODEL D33LRA7PA5BK
    TYP MJHA

w/g mojej wiedzy jest to M216 lecz się mogę mylić.

Proszę o podpowiedz jakiej wersji softu użyć do zaprogramowania tego sprzętu.

Pozdrawiam K.
    skalim1
    Poziom 15  
    Z tą aktualizacją firmware to ruszyło po wejściu w bootstrap mode przez zwarcie boot line i gnd na złączu akcesoryjnym czyli pin 7 i 18. Wie może ktoś gdzie można nabyć wtyk akcesoryjny do GP360 z pełnym pinoutem? Zazwyczaj "gotowce" mają tylko piny które są potrzebne do programowania a nie można w nich dołożyć pinu na boot line.
    malina998
    Poziom 17  
    Halo Łódź! Jest tutaj ktoś z Łodzi, kto mógłby zmienić częstotliwości w GM350 w wersji 128 kanałów? Jeśli znacie jakiś dobry serwis, który ogarnie to jednego dnia to byłbym bardzo wdzięczny!

Dodano po 43 [minuty]:

Halo Łódź! Jest tutaj ktoś z Łodzi, kto mógłby zmienić częstotliwości w GM350 w wersji 128 kanałów? Jeśli znacie jakiś dobry serwis, który ogarnie to jednego dnia to byłbym bardzo wdzięczny!