Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie radiotelefonów MOTOROLA GP-xx, GM-xx i innych

jaro41 13 Maj 2020 10:48 107178 2618
    darek_wp
    Poziom 28  
    Przez RJ mikrofon i DB25 akcesoria.
    Przez obydwa zachowuje się tak samo
  • SterControlSterControl
    tape
    Poziom 15  
    Ja bym jeszcze zmienił komputer i spróbował przez dosboxa. Dobrze się nim programuje stare Motorole. Wiem, że z GM900 zawsze były problemy, ale warto przetestować, skoro 286 nie daje rady. Zobaczysz przynajmniej czy objawy są podobne.
  • SterControlSterControl
    darek_wp
    Poziom 28  
    Próbowałem na innym komputerze pod win 98 i pod jego dos-em - jest to samo - program zatrzymuje się przy weryfikacji wsadu przed zapisem do radia - czyta bez problemu.
    Zastanawiam się jeszcze czy nie jest uszkodzona pamięć w radiu ale niestety nie mam drugiej sztuki żeby podmienić.
    darpajdp
    Poziom 22  
    Ja bym obstawiał złą konfiguracje w config.sys i autoexec.bat. Programy dos-owe do motoroli często potrzebują dużo pamięci podstawowej, tej 640kB. A komputer 286 musi mieć co najmniej 1MB pamięci żeby było gdzie przerzucić sterowniki i inne programy i nie zajmowały pamięci podstawowej.
    Sprawdź też czy Katalog (folder) i pliki programu do motoroli nie mają statusu tylko do odczytu.
    darek_wp
    Poziom 28  
    darpajdp napisał:
    Ja bym obstawiał złą konfiguracje w config.sys i autoexec.bat.

W tym zakresie na pewno wszystko jest w porządku.

Z innymi radiotelefonami program działa i radzi sobie bez żadnych problemów - tylko 1 egzemplarz sprawia problemy.
    Okazuje się, że jest to jednak wina samego radiotelefonu - uszkodzenie pamięci - daje się odczytać ale nie pozwala na zapis.
    darpajdp
    Poziom 22  
    darek_wp napisał:
    Z innymi radiotelefonami program działa i radzi sobie bez żadnych problemów - tylko 1 egzemplarz sprawia problemy.
    Okazuje się, że jest to jednak wina samego radiotelefonu - uszkodzenie pamięci - daje się odczytać ale nie pozwala na zapis.
    Inne radiotelefony masz na myśli inne GM900 czy wspomnianą wcześniej GP900. Bo w necie znalazłem soft dla GM900 i inny dla GP900. Niestety nie miałem styczności z tą rodziną motoroli i nie wiem czym różnią się fizycznie te wersje oprogramowania.
    darek_wp
    Poziom 28  
    Jak już pisałem pracowałem na sofcie przeznaczonym zgodnie z service manual dla GM900.

A co do samego radia - zdecydowałem się na wyjęcie pamięci i podłączenie do zewnętrznego programatora - potwierdziło to jej niesprawność.

darpajdp napisał:
    Bo w necie znalazłem soft dla GM900 i inny dla GP900.

Można wiedzieć gdzie i jaki to soft?
    Herman85
    Poziom 11  
    Koledzy mam zaprogramowaną GP380, i chciałbym zaprogramować kilka GP360 z tymi samymi ustawieniami i kanałami (poza klawiaturą).
    Czy jest możliwe żeby odczytać GP380 i zapisać odczytaną konfigurację do 360tek? Wszystkie mogę odczytać i programować ręcznie ale do zaprogramowania jest sporo kanałów i chciałbym to przyspieszyć, mam RIB'a na COM'ie i windowsowy CPS R03.11.16.
    Pozdrawiam