Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony PlayStation 2 - Zły obraz po nagraniu na magnetowid

29 Sie 2016 23:19 993 2
  • Poziom 5  
    Witam, mam pewien problem. Jakiś czas temu odkurzyłem stary magnetowid VHS. Jako że lubię nagrywać i oglądać potem swoje nagrania z konsoli, a jednocześnie nie zależy mi na cyfrowej jakości, ten poczciwy sprzęt dostał ode mnie drugie życie. Kupiłem kasety i zacząłem na nie nagrywać. Nie było żadnych problemów z kompatybilnością aż do początku wakacji. Wyjeżdżając na wakacje zabrałem ze sobą konsolę, a magnetowid został w domu. Gdy wróciłem i podłączyłem konsolę do magnetowidu i chciałem coś nagrać, pojawił się błąd. Nagranie skacze i wygląda nienaturalnie, w dodatku przerywa co jakiś czas, a dźwięk brzmi nienaturalnie. Myślałem, że to wina magnetowidu i coś się zabrudziło, jednak gdy nagrałem obraz z innego źródła (kamera), nagranie było w porządku. Tylko przy nagrywaniu obrazu z konsoli występuje problem uszkodzonego obrazu. (W ogóle to zastanawiałem się, na jaki dział dać temat, ale jako że winna jest raczej konsola to dałem to tutaj.) W każdym razie, konsola była podczas wakacji dość sporo narażona na wstrząsy, upadki itp. jako że przejechała samochodem 1000 km oraz że żyję z ludźmi nieświadomymi za bardzo, że jak się zahaczy o kabel to konsola może spaść na ziemię ;) . Kabel AV jest po modyfikacji, jeden połączony w dwa, i to w dość prymitywny sposób - rozcięty, skręcony drucikami i sklejony. Konsola ma 8 lat i powoli się zaczyna rypać. Także wydaje mi się, że nie bez powodu z sygnałem AV jest coś nie tak i magnetowid nie potrafi go dobrze nagrać. Ale co w takim razie zrobić? Czy kupno nowego kabla AV coś da, czy to konsola się już psuje i trzeba kupić nową? Bo kabel mimo, że modyfikowany, działał i nie sprawiał problemów do tej pory.

Magnetowid Toshiba V830EG, VHS, 6-głowicowy, HiFi stereo, kiedyś warty majątek ;) Głowice wypucowane, także nie ma problemów z nagrywaniem i odtwarzaniem.
    Konsola PlayStation 2 Slim z 2008 roku, jeden z ostatnich modeli, niestety nie znam się na tyle, żeby powiedzieć coś więcej. Tyle, że napęd jest już słaby i przenoszę gry na nośnik USB, aby nadal w nie móc grać. To czy konsola ma w związku z tym jakieś modyfikacje, nie ma tu żadnego znaczenia, więc mówię że nie ma jakichkolwiek.
  • Poziom 5  
    piotrek22101 napisał:
    Według mnie przewód Av trzeba zmienić/naprawić. Sprawdzałeś czy podpięcie konsoli pod tv bezpośrednio,pomijając magnetowid? Można spróbować poprawić łączenie przewodów,polutować.

Dziękuję za odpowiedź. Sygnał AV jako taki jest w porządku podczas podłączania pod TV lub magnetowid i oglądania obrazu na żywo. Natomiast sygnał zdaje się być błędny pod tym względem, że nie da się go poprawnie zarejestrować na taśmie. Postaram się zerwać taśmę na złączeniu przewodów (bo są dwa złączone ze sobą) i poprawić złączenie kabelków, może coś się przerwało lub zabrudziło i temu magnetowid rejestruje zakłócenia. Chociaż z drugiej strony trochę dziwne, że urządzenie "widzi" obraz dobrze, a nagrywa z zakłóceniami i to tylko w przypadku konsoli, a inne urządzenia nagrywa bez problemu.

EDYCJA:
    OK, problemem okazał się być kabel. Włączyłem nagrywanie i podczas nagrywania ruszałem kablem i gniotłem go w miejscu złączenia. Podczas odtwarzania było widać, że obraz "zaskakiwał" co jakiś czas i był normalny. Czyli kabel do naprawienia. Swoją drogą zepsuty kabel na nagraniach VHS robi świetny retro-efekt, muszę go kiedyś zastosować do swoich projektów :) Dziękuję za naprowadzenie bo na serio nie wiedziałem, co może być przyczyną złego obrazu.