Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór drukarki do etykiet (w postaci arkuszy)

GrandMasterT 30 Sie 2016 13:20 1725 1
 • #1 30 Sie 2016 13:20
  GrandMasterT
  Poziom 23  

  Od dłuższego czasu drukujemy dużo na etykietach o wymiarach 40x30 w postaci kartek A5 (rzadziej A4) z wieloma etykietami.
  Dopóki wydruk realizowany był na starej drukarce atramentowej Brothera - chyba bodajże J125 - wszystko działało dobrze, z raz na 3 miesiące czyściło się rolki z farfocli które czasami odpadają z krawędzi takich etykiet, poza tym było ok.

  Atramentówka padła, po zmianie była wstawiona P2015DN - niestety w dość krótkim czasie drukarka ulega zanieczyszczeniu klejem z etykiet które w rezultacie zaczęły się regularnie zacinać. Drugi egzemplarz to samo, czas życia liczony w zasadzie w tygodniach i rozbiórka do kompleksowego czyszczenia. Zmiana na Brothera 5250DN który nawet trochę pochodził, ale już zaczyna szwankować.

  Ponadto występują problemy z pobieraniem takich etykiet - zależnie od dostawy raz są na cieńszym, innym razem na grubszym podkładzie - bywa że te z cieńszym nie chcą się pobierać lub zacinają się na wejściu - papier z etykietami ma tendencję do zwijania się i zawadza o coś rogami.

  W planach zakup nowej drukarki i chętnie widział bym tam znów atramentową, bo chyba brak wysokiej temperatury dodatnio wpływa na etykiety. Czy możecie polecić coś, co powinno długoterminowo znieść etykiety, łyknie format A5 (bardzo istotne, żeby drukarka wiedziała, że włożony jest A5) i przy tym było rozsądnie tanie w eksploatacji ? Wydruk jest tylko w czarnym, kolory nigdy nie używane. Wymagana sieć lub od biedy wifi i bardzo mile widziany wydruk bez marginesów (łatwiej się "celuje" etykietami w arkusz). Dobrze byłoby też, żeby w podajniku kartki leżały stroną zadrukowywaną do góry, ale chyba w atramentówkach zwykle jest u dołu ?

  0 1
 • #2 01 Maj 2017 10:23
  GrandMasterT
  Poziom 23  

  Po wielu konsultacjach i przetestowaniu paru drukarek, doszliśmy do wniosku, że nie tędy droga i dostosowaliśmy oprogramowanie do wydruku na normalnej drukarce etykiet.

  0