Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080

bercisko 30 Aug 2016 18:12 2502 7
    bercisko
    Level 9  
    Witam.
    Posiadam niesprawny wzmacniacz Technics SE-CA1080. Podczas zwiększania głośności od -40db strasznie trzesczy i skrzypi w głośnikach. Jednak naprawa nie jest moim celem. Ponieważ w/w wzmacniacz ma piekne, bursztynowe wskaźniki wysterowania, chciałbym użyć go jako element ozdobny. Ma tylko działać podświetlenie i wskażniki.
    - jak i gdzie wpiąć sie do układu wzmacniacza by tylko działało podświetlenie i wskaźniki wysterowania?
    - jak oszukać elektronikę by działała kiedy z tyłu odłączona jest taśma łącząca segmenty wieży
    - zależy mi na tym by wiatrak chłodzący również nie pracował (niepotrzebny hałas)

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
    Pzdr Artur

Mała aktualizacja:
    Znalazłem na portalu aukcyjnym gotowe płytki sterujące do Wskaźników VU.
    Co o tym wynalazku myslicie?Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080s-l1600 ..).jpg Download (99.57 kB) Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080s-l160..jpg Download (103.29 kB)
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    scotch
    Level 27  
    Sprawdź czy przypadkiem to nie kolumny "charczą "
    bercisko
    Level 9  
    scotch wrote:
    Sprawdź czy przypadkiem to nie kolumny "charczą "

Kolumny są OK. To Heco Celan GT 502. Napędza je Linn Classik. Kolumny charczą kiedy podepnę sygnał z Technicsa do Linn przez AUX.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    bercisko wrote:
    Kolumny charczą kiedy podepnę sygnał z Technicsa do Linn przez AUX

Przesterowujesz drugi wzmacniacz i dlatego się tak dzieje.
    bercisko wrote:
    Ponieważ w/w wzmacniacz ma piekne, bursztynowe wskaźniki wysterowania, chciałbym użyć go jako element ozdobny. Ma tylko działać podświetlenie i wskażniki.
    - jak i gdzie wpiąć sie do układu wzmacniacza by tylko działało podświetlenie i wskaźniki wysterowania?
    - jak oszukać elektronikę by działała kiedy z tyłu odłączona jest taśma łącząca segmenty wieży
    - zależy mi na tym by wiatrak chłodzący również nie pracował (niepotrzebny hałas)

Jesteś pewny, że chcesz zniszczyć bardzo ładny i wcale nie tani wzmacniacz, tylko dlatego że nie umiesz go używać? ;)
    bercisko
    Level 9  
    Artur k. wrote:
    bercisko wrote:
    Kolumny charczą kiedy podepnę sygnał z Technicsa do Linn przez AUX

Przesterowujesz drugi wzmacniacz i dlatego się tak dzieje.
    bercisko wrote:
    Ponieważ w/w wzmacniacz ma piekne, bursztynowe wskaźniki wysterowania, chciałbym użyć go jako element ozdobny. Ma tylko działać podświetlenie i wskażniki.

Jesteś pewny, że chcesz zniszczyć bardzo ładny i wcale nie tani wzmacniacz, tylko dlatego że nie umiesz go używać? ;)

Też trochę serce boli, ale:
    - kupiłem całą wieżę(bez głośników) za śmieszne pieniądze. Wzmacniacz zostawię, resztę sprzedam za koszt zakupu i mam go gratis
    - wzmacniacz podłączałem do Linn z gniazda słuchawkowego. Wszystkie inne są martwe. Ma jeszcze pare defektów. Najważniejsze, że wskaźniki i podświetlenie działa
    - nie zamierzam go wybebeszać. Mam na myśli jakieś by-passy :D Po prostu wygląda pięknie i chce nim cieszyć oko. Niestety tak jak ładne są wzmacniacze Technicsa z wychyłowymi VU, tak grają beznadziejnie.
    Wracając do tematu. Pomoże ktoś lub coś doradzi?

Dodano po 4 [godziny] 24 [minuty]:

Panowie zrobiłem kilka fotek. Przedni panel ze wskaźnikami połączony jest dwiema taśmami z płytą główną wzmacniacza. Zrobiłem zbliżenia na poszczególne oznaczenia. Będę wdzięczny za pomoc w rozszyfrowaniu oznaczeń.
    Jestem amatorem z niewielka wiedzą i być może kogoś rozśmieszą moje pytania. Co można zrobić by wzmacniacz zadziałał bez podpięcia pod przedwzmacniacz? Jakaś zworka wystarczy? Skoro z przedwzmacniacza idzie sygnał taśmami do wzmacniacza to mogę wpiąć się i puścić sygnał z mojego wzmacniacza zintegrowanego? Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080DSC_30..JPG Download (3.48 MB) Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080DSC_30..JPG Download (3.81 MB) Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080DSC_30..JPG Download (4.09 MB) Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080DSC_30..JPG Download (4.41 MB) Modyfikacja wzmacniacza technics se-ca1080DSC_30..JPG Download (4.39 MB)
    Artur k.
    Admin of Audio group
    bercisko wrote:
    wzmacniacz podłączałem do Linn z gniazda słuchawkowego.

I mimo wszystko masz przesterowany sygnał.

Same wskaźniki wysterowania sygnał dostają z IC801, IC802. Niestety schemat który mam nie jest kompletny, w dodatku kiepskiej jakości.
    Tomek_Schulz
    Level 13  
    Jako, że temat nie jest zamknięty chciałbym go odgrzać.

Także mam taki wzmacniacz i jako, że nie mam innych komponentów nawet nie zamierzam sprawdzać czy działa...
    Kupiłem go z założenia by służył jako mobilny wskaźnik wysterowania i tego dotyczy moja prośba.
    O ile zaimplementowanie takiej chińskiej płytki jak zaproponował autor wątku jest całkiem proste (płytka plus zasilanie 12-15V oraz źródło sygnału) to zanim się na to zdecyduję chciałbym powalczyć z wydzieleniem modułu sterowania wskaźnikami z oryginalnej płytki wzmacniacza
    Jako, że cale wnętrze powędruje na śmietnik uznałem ze nie mam nic do stracenia.
    Proszę pomoc w zlokalizowaniu tego kawałka. Zakładam że to ta część ze schematu? ok ale gdzie on jest na płytce i gdzie się kończy?
    Załączam 2 serwisówki od 1080 oraz siostrzanego 1060 oraz fragment schematu podejrzanego o bycie tym potrzebnym.... Niestety w serwisówce 1080 tego nie widać tak oczywiście - dlatego posłużyłem się także 1060.
    Proszę o pomoc i dziękuję z góry
    Tomek_Schulz
    Level 13  
    Nikt nie pomoże?
    to może zmienię pytanie:
    które piny w tasmie biegnącej do obudowy trzeba zewrzeć by uniezależnić tę końcówkę od CDka którego nie posiadam?