Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer A-70 - Wylany główny kondensator w zasilaczu - jaki zamiennik ?

RsNeo 30 Sie 2016 20:58 411 4
  • #1 30 Sie 2016 20:58
    RsNeo
    Poziom 19  

Witam serdecznie.
    Pacjent to Pioneer A-70 z 1983roku.
    http://www.hifiengine.com/manual_library/pioneer/a-70.shtml
    Wylał się jeden z czterech kondensatorów głównych w zasilaczu.
    Jego parametry to: 10000uF 80v a wymiary w mm to: 90x40 rozstaw wyprowadzeń (nóżki przewlekane) to około 25mm.
    Mój angielski jest słaby a w instrukcji jest napisane "The RlAA component, which controls sound quality, consists of a mylar capacitor and a special resistor, while in the DC servo circuit a resin membrane capacitor has been used. In the power source area which controls sound, the two sides of the large capacity transformer are divided into a power amplifier and a voltage amplifier. Features such as a total 40,000 uF condenser in the power amplifier have been included to produce a strong power source with plenty of extra capacity."
    Czy to oznacza jakiś specjalny kondensator membranowy ? - google translator to jakoś dziwnie tłumaczy.
    Jaki zastosować zamiennik ? Dobry lecz w przyzwoitej cenie.
    Dla pewności chcę wymienić oba.

0 4
  • #2 30 Sie 2016 21:19
    krakarak
    Poziom 38  

To kup 2 kondensatory elektrolityczne 10.000µF/80V, wymień i po temacie.

0
  • #3 30 Sie 2016 21:54
    RsNeo
    Poziom 19  

Witam, oczywiście mogę kupić najtańsze i wymienić ale co z jakością dźwięku ?
    Czytałem na forum iż elektrolity w zasilaczu mają duże znaczenie dla życia transformatora oraz bardzo istotne jest to jaki mogą one oddać prąd do układu wzmocnienia w danym czasie.
    W najtańszych chińskich jest to np: 2.13A a w droższych firma Jamicon podaje już powiedzmy 20.3A, to już znacząca różnica.
    Nie znam się na tym tak dobrze stąd moje pytanie.
    Wzmacniacza używam już dość długo a korzystam z niego intensywnie bo lubię słuchać głośno muzyki. Nie chcę stracić na dynamice a tym bardziej uszkodzić sprzętu.
    Oczywiście mogę sprzęt oddać do serwisu RTV ale czy jest w tym sens gdy umiem lutować a wymiana kondensatorów to nie jest problem.
    Problemem jest tylko wybór i tu prośba o pomoc.

0
  • #4 31 Sie 2016 09:05
    krakarak
    Poziom 38  

A ja zaleciłem zakup najtańszych? Nie. Jeden szuka najtańszych elementów, drugi solidnych i nie dba o cenę, skąd nam wiedzieć do której grupy zalicza się pytający? Niech sam zdecyduje ile ma wydać. Należy jednak pamiętać, że najczęściej cena wynika z jakości.
    Poszukaj kondensatorów ELNA for Audio, Panasonic, Rubycon, Mundorf, Nichicon KG Audio i podobne.
    I między bajki włóż opowiastki o niszczącym wpływie kondensatorów w mostku na transformator.

0
  • #5 07 Wrz 2016 19:53
    RsNeo
    Poziom 19  

Zakupiłem firmy Nippon dwa takie kondensatory 33000uF 80v 85stC.
    Pioneer A-70 - Wylany główny kondensator w zasilaczu - jaki zamiennik ?

Wydaje mi się to najlepszą opcją jaką mogę zmieścić w obudowie wzmacniacza nie niszcząc jej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo