Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozaczep ze zwłoką działania

31 Sie 2016 00:47 1494 14
  • Poziom 9  
    Posiadam domofon URMET 5025/312, z zamontowanym elektrozaczepem.
    Problem jest taki, że czasami okazuje się, że elektrozaczep da się otworzyć.
    Wynika to pewnie z niewłaściwego użycia przycisku elektrozaczepu na unifonie.
    Jak dobrze rozumiem, zasada działania tego urządzenia wymaga aby napięcie dopłynęło do cewki. Czyli aby zablokować ów zaczep wystarczy połączyć obydwa przewody idące do elektrozaczepu (?).
    Czy istnieje jakiś prosty (lub nie prosty) układ który rozwiązałby mój problem (przy założeniu, że nie mylę się co do zasady działania elektrozaczepu)?
    Pozdrawiam
    Chahor

Moderowany przez suworow:

W związku z niskim poziomem dyskusji i nie wypełnieniem polecenia mod przez autora który w międzyczasie logował się na forum, temat zamykam.
    Wydane polecenie brzmiało:
    Proszę podać model zaczepu.

• Poziom 39  
    Elektrozaczep jest normalnie zablokowany dopiero podanie napięcia odblokowuje go.
  • Poziom 9  
    Tak właśnie napisałem, więc aby odwrócić to działanie należy zmasować + na cewce (połączenie + i -)?
  • Poziom 37  
    Trzeba zastosować elektrozaczep blokujący przy zasilaniu go.

Dodano po 1 [minuty]:

I odwrócić działanie przzycisku.
  • Poziom 9  
    Ale czy stałe przesyłanie napięcia do elektrozaczepu jest dobre?
    To znaczy, że w przypadku braku prądu furtka będzie cały czas otwarta - czego bym nie chciał.
  • Poziom 34  
    chahor napisał:
    Ale czy stałe przesyłanie napięcia do elektrozaczepu jest dobre?
    To znaczy, że w przypadku braku prądu furtka będzie cały czas otwarta - czego bym nie chciał.

Stałe podawanie napięcia na elektrozaczep to głupota - dodatkowo sam odkryłeś co się stanie przy zaniku zasilania.

chahor napisał:
    ...układ który rozwiązałby mój problem (przy założeniu, że nie mylę się co do zasady działania elektrozaczepu)...

Najpierw ustal powód dla którego da się "otworzyć elektrozaczep". Nie znając powodu (a Ty jednie domniemasz) nie da się rozwiązać problemu.

Moderowany przez suworow:

Twierdzi kolega że stałe podawanie napięcia na zaczep to głupota? Proszę przejrzeć sobie ofertę producentów. To się kolega zdziwi.

• Poziom 9  
    Powód jest jeden, jak już pisałem, może z niezbyt wielkim przekonaniem: czynnik ludzki
  • Poziom 34  
    chahor napisał:
    ... czynnik ludzki

Nie rozumiem - ktoś stoi i trzyma przycisk ?
  • Poziom 9  
    Rozumiem już Twoje pytanie,
    urządzenie działa w taki sposób, że elektrozaczep jest otwarty po jednokrotnym zwarciu przycisku zwalniającego (tego na unifonie), nie trzeba trzymać go ciągle. Wystarczy raz nacisnąć.
  • Poziom 34  
    Czy ktoś z Was może opisać jaki kolega ma problem - bo ja już całkowicie zgłupiałem.
  • Poziom 9  
    Kolego Erbit, której części mojej wypowiedzi nie rozumiesz?
    Wg. Mnie jest spójna.
  • Poziom 34  
    chahor napisał:
    ... Mnie jest spójna.

chahor napisał:
    ...czasami okazuje się, że elektrozaczep da się otworzyć...

Da się otworzyć elektrozaczep bo jest źle wyregulowany i "nie trzyma" czy dlatego, że przez cewkę nadal płynie prąd a może dlatego, że furtka jest niedokładnie domknięta?

chahor napisał:
    ...
    Wynika to pewnie z niewłaściwego użycia przycisku elektrozaczepu...

Na czym Twoim zdaniem polega niewłaściwe użycie przycisku / na czym miałoby polegać prawidłowe użycie.

[edyta]
    Z tej wypowiedzi (dot. przycisku) mogę wnioskować, że przez cewkę nadal płynie prąd - a to znaczy, że już dawno powinna spalić się cewka elektromagnesu bo nie jest ona przeznaczona do pracy ciągłej dlatego powątpieam czy aby jest to problem elektryczny.
  • Specjalista Domofony
    chahor napisał:
    Posiadam domofon URMET 5025/312, z zamontowanym elektrozaczepem.
    Problem jest taki, że czasami okazuje się, że elektrozaczep da się otworzyć.
    Wynika to pewnie z niewłaściwego użycia przycisku elektrozaczepu na unifonie.

Może Twój problem wynika z tego, że masz elektrozaczep z pamięcią, a wcale tego nie oczekiwałeś/chciałeś?

Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Myślę że twój problem polega na tym że po naciśnięciu przycisku elektromagnes odmyka furtkę niezależnie od tego czy została pchnięta przez wchodzącą osobę czy też nie i nie blokuje furtki jeśli nikt przez nią nie wszedł i pozostaje ona nadal otwarta.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne