Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 55H8000 - kłopot z dekoderami NC+, jakiś błąd HDCP

lufa9999 31 Sie 2016 00:49 2517 4
  • #1 31 Sie 2016 00:49
    lufa9999
    Poziom 17  

Witam.
    W/w telewizor mam ok. 2 lata. Od zawsze praktycznie korzystam z platformy NC+. Od ok. 7-8 miesięcy pojawił się problem. Podczas oglądania telewizji z dekodera NC+, podłączonego kablem HDMI, co jakiś czas (nieraz co pół godziny, nieraz co kilka godzin - raz częściej a raz rzadziej) na dwie, trzy sekundy robi się czarny ekran, znika też dźwięk. Potem obraz i dźwięk wraca. Co któryś raz, po czarnym ekranie pojawia się też na 1-2 sek. informacja, której screen wklejam. Teraz używam dekodera premiumbox+, ale na dwóch innych dekoderach NC+ problem był taki sam. Ponadto, wszystkie te dekodery sprawdzałem na innym telewizorze i problem nie występuje. Coś na pewno dotyczy problemu telewizora związanego z HDCP, bo podłączałem też na próbę obraz z laptopa po HDMI, ale wówczas problem nie występuje. Przywracałem też ustawienia fabryczne telewizora, korzystając z menu serwisowego, ale nic to nie dało. Zmieniałem też kabel HDMI na inny, nic to nie zmieniało, problem powracał. Jest też taki objaw, że bezpośrednio po zaniku obrazu pojawia się ekran wyboru dysku USB, który jest na stałe podłączony do telewizora, tak jakby na chwilę dysk się odłączał.
    Z góry dzięki za jakaś pomoc!

Samsung 55H8000 - kłopot z dekoderami NC+, jakiś błąd HDCPhdcp.jpg Download (69.99 kB)

0 4
  • Mitronik
  • #2 31 Sie 2016 06:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lufa9999 napisał:
    Od zawsze praktycznie korzystam z platformy NC+. Od ok. 7-8 miesięcy pojawił się problem.

Dekoder NC+ otrzymał nowsze oprogramowanie, w którym podniesiono wersję tego zabezpieczenia HDCP (sprzętowo już był do tego przygotowany).

Oto możliwości dalszego postepowania:
    - zmienić oprogramowanie w tv (być może producent tego tv przewidział taką samą możliwość jak NC+ ze swoim dekoderem),
    - spróbować podłączyć ten dekoder (jeśli jest taka możliwość a tv ma takie porty) - podłączyć to wszystko razem nie przez HDMI a przewodami component (obraz i przekaz będzie też HD),
    - zmienić na inny dekoder u operatora (inny model innego producenta, który obsługuje taką samą wersję HDCP jak aktualny dekoder),
    - kupić nowy tv.

0
  • Mitronik
  • #3 31 Sie 2016 15:55
    lufa9999
    Poziom 17  

Oprogramowanie telewizora mam najnowsze, wymiana dekodera tez nic nie da, bo na trzech rożnych markach problem tak samo występuje. Telewizora też raczej nie zmienię, kosztował 1500€ :-).
    Component mam w telewizorze, ale jak to wyprowadzić z dekodera? Mam tylko Euro lub HDMI. To będzie w HD?

0
  • Pomocny post
    #4 31 Sie 2016 18:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lufa9999 napisał:
    Component mam w telewizorze, ale jak to wyprowadzić z dekodera? Mam tylko Euro lub HDMI. To będzie w HD?

Albo konwerter sygnału HDMI-Component, albo szukać u operatora takiego dekodera z tymi portami.

Tak mi coś przyszło do głowy - czasami pomaga też zmiana rozdzielczości wyświetlanego obrazu (zmienić z 1080 na 720 albo jeszcze niżej).

0
  • #5 12 Lis 2016 23:00
    lufa9999
    Poziom 17  

Zmieniłem rozdzielczość na 720 i gra.

0