Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera do "monitoringu" samochodu :)

Demoneo 31 Aug 2016 14:20 1341 2
    Demoneo
    Level 11  
    Sytuacja wygląda tak, że chciałbym nagrywać kamerą (zamontuje ją w oknie w swoim mieszaniu) samochód, który mam zaparkowany przed blokiem (na wypadek kradzieży lub porysowania, co niedawno się przydarzyło mojemu sąsiadowi). Chciałbym, żeby kamera nagrywała non-stop i powiedzmy po iluś tam godzinach można będzie skasować nagranie (bo wiadomo, że miejsce jest ograniczone) i nagrywać dalej. Czy potrzebny będzie jakiś specjalny zestaw do monitoringu, czy może wystarczy zwykła kamerka podłączona do komputera i jakieś oprogramowanie?
    Co moglibyście polecić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    Ronin64
    Level 35  
    A może rejestrator samochodowy?
    Demoneo
    Level 11  
    Rejestrator samochodowy swoją drogą zamierzam nabyć (będę go używał podczas jazdy), ale potrzebuję też czegoś, co pozwoli mi monitorować samochód z zewnątrz.

Chodzi mi głównie o to, żeby widzieć czy ktoś nie porysował boku samochodu (pod blokiem mam taką sytuację, że parkuję równolegle po lewej stronie ulicy przy krawężniku i generalnie ta ulica jest dość wąska, więc jeżeli ktoś cofa tyłem, a niezbyt jest w tym dobry, to różnie może być i tak właśnie stało się niedawno mojemu sąsiadowi, że jakiś dostawczak mu przy cofaniu porysował, nawet się nie zatrzymał tylko odjechał, ale ktoś zauważył). Mieszkam na parterze i samochód parkuję naprzeciw okna mojego pokoju, więc pomyślałem, że lepszym rozwiązaniem byłaby kamerka, bo czy nie jest tak, że rejestrator samochodowy montuje się chyba tylko wewnątrz samochodu (a więc może być ciężko wywnioskować na podstawie obrazu z wewnątrz samochodu czy akurat jakiś konkretny samochód porysował bok)?