Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlączenie PS4 do kina domowego

Dojt 31 Sie 2016 14:53 6024 5
  • #1 31 Sie 2016 14:53
    Dojt
    Poziom 8  

Witam serdecznie,

Niedawno zakupiłem zestaw kina domowego (amplituner + głośniki 5.1).
    Chciałem zapytać, czy mając podłączenie: Amplituner z TV przez kabel HDMI oraz Sony PS4 z telewizorem także przez HDMI, PS4 może korzystać z dźwięku 5.1 (o ile taki występuje w danej grze) ? Czy może muszę osobno połączyć PS4 z amplitunerem kablem optycznym?
    Na samym telewizorze wszystko działa ok, bo już oglądałem filmy w dolby digital podłączając dysk zewnętrzny przez USB.
    Na konsoli natomiast testowałem 3 gry i o ile dźwięk szedł ze wszystkich głośników, to na pewno nie był to prawdziwy dźwięk przestrzenny (przykładowo jeśli dźwięk w grze ewidentnie dobiegał z tylu postaci, to wcale nie pojawiał się u mnie na tylnym głośniku).

Dziękuje i pozdrawiam.
    #i używam polskich znaków.....

0 5
  • #2 31 Sie 2016 15:19
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Amplituner powinien mieć wejście HDMI i do niego należy podłączyć PS4, wyjściem "przelotowym" z amplitunera (HDMI) sygnał (obraz) trafia do TV a amplituner zajmuje się tylko dźwiękiem. Robiąc to w odwrotną stronę nie ma gwarancji sukcesu, bo telewizor nie jest stworzony do tego celu. (chociaż nie wykluczone że z konkretnymi modelami i ustawieniami to zadziała).

Jeśli amplituner nie ma wejścia HDMI to pozostaje tylko wejściem optycznym jak sam sugerujesz.

0
  • #3 31 Sie 2016 15:26
    Dojt
    Poziom 8  

Aaa, no poczatkowo bylem troche skonsternowany, ze PS4 nie ma dwoch wejsc HDMI i czy podlaczyc kabel do amplitunera czy do TV. Mam taki ampli
    https://www.google.pl/search?q=amplituner+den...7DhIQ_AUIBigB&dpr=0.9#imgrc=O6_zOjTX3YwgzM%3A
    Czyli PS4 podlaczam do HDMI IN dowolnego (niby jest napisane GAME, ale to penwie tylko zeby w przypadku wielu kabli sie nie pogubic) a do TV nadal uzywam HDMI OUT monitor ARC (tak mam obecnie podlaczone)?
    Czy w konsoli bedzie trzeba ustawic cos w opcjach dodatkowo?

0
  • Pomocny post
    #4 31 Sie 2016 15:30
    A.Gieronimo
    Poziom 35  

Dokładnie, PS4 do wejścia game, i po wybraniu na amplitunerze funkcji game obraz trafi na TV (arc) a dźwięk będzie z amplitunera.
    Nic nie musisz ustawiać.

2
  • #5 31 Sie 2016 15:42
    Dojt
    Poziom 8  

Wielkie dzieki za odpowiedz! Podlacze w ten sposob i zobacze czy jest roznica na plus.
    Takie jeszcze male pytanko: Czy obecnie generalnie wszystkie gry na PS4 sa robione w 5.1 czy tylko niektore tytuly? Widzialem np, ze Wiedzmin ma napisane w specyfikacji "Dolby Digital".

0