Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie drugiego wzmacniacza.

31 Sie 2016 18:58 978 4
  • Poziom 8  
    Obecnie w aucie zmontowane mam:
    -radio Pioneer DEH-2120 (Moc RMS 4x20W)
    -głośniki Helix B4X Blue (Moc RMS 25W / Moc max 75W) plus tweetery Helixa zamontowane w desce rozdzielczej.
    -głośniki Helix B-62C Blue (Moc RMS 50W / Moc max 150W) w tylnych drzwiach.
    -w bagażniku skrzynia MTX RT12DV (Moc RMS 250W / Moc max 750W) zasilana jednokanałowym wzmacniaczem MTX RT251 (Moc RMS 250W)

I teraz zmierzam do mojego pytania. Głośniki obecnie podłączone są pod radio, ale leży w pokoju jeszcze czterokanałowy wzmacniacz Blaupunkt GTA 4100b (Moc 4 × 52W) i chcę zasilić nim teraz głośniki. Moc do tylnych głośników jest odpowiednia, ale co w przypadku przednich? Jak podłączyć dwa wzmacniacze gdy radio ma tylko jedno wyjście RCA?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na wzmacniaczu masz przecież LineOut. Tam podłącz kolejny wzmacniacz...
  • Moderator CarAudio
    Sposob drugi to zastosowac tzw. rozdzielacz Y line.
  • Poziom 8  
    Sprawa podłączenie przewodu RCA rozwiązana, niestety nie zauważyłem wyjścia LineOut i głupio pytam..

Zasilanie wzmacniaczy chcę podpiąć w taki sposób jak na załączonym schemacie.

Dla wzmacniacza do którego jest połączony subwoofer przy 250W RMS, pobór prądu przy 12V to 20.8A. Dla drugiego wzmacniacza przy 4x52W RMS pobór prądu 17.3A. A więc łącznie 38.1A. Przy długości przewodu 5 metrów przekrój 12mm będzie odpowiedni przy tym zestawie (zgodnie z tabelką)?

• Poziom 35  
    Tak. Jednak bezpieczniki B2 i B3 są zbędne ponieważ wzmacniacze posiadają takowe na wejściu zasilania. Zaś przed ewentualnym zwarciem przewodów do masy chroni B1.