Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung + JBL - Podłączenie pod kulumny

Robertpoznann 31 Sie 2016 19:11 576 1
  • #1 31 Sie 2016 19:11
    Robertpoznann
    Poziom 2  

Witam,

posiadam zestaw kina domowego Samsung 5.1. Wzmacniacz ma osobne wyjścia na każdy z głośników (zdjęcie). Nie ma możliwości ustawienia w menu kolumn small/large. Udało mi się tanio kupić kolumny podłogowe JBL.

Kolumny żeby jakoś je wykorzystać podłączyłem jako głośnik niskotonowy, jednak takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje (zbyt dużo gratów w pokoju).

Czy jest możliwość podłączenia w kolumny JBL sygnału z dwóch wyjść z Samsunga i dzięki temu uzyskać na nich pełne pasmo?

Samsung + JBL - Podłączenie pod kulumny

Pozdrawiam
    Robert

0 1
  • #2 01 Wrz 2016 09:58
    k52
    Poziom 32  

Coś prędzej czy później uszkodzisz. Takie plastikowe kinowe grajki nie są przystosowane do normalnych kolumn!
    Zasada jest prosta taki grajek nie nadaje się na normalny zestaw kolumn i odwrotnie plastikowe głośniczki od grajka Samsunga nie nadają się do prawdziwych amplitunerów, wzmacniaczy.

Oryginalne plastikowe kolumny nie odtwarzały wcale basu( taka konstrukcja), robił to subwoofer. Podpięcie kolumny jednej ( bo nie dwu) pod sygnał dla suba powoduje odtwarzanie jakiegoś przefiltrowanego nisko pasma, dodatkowo zmiksowanego kanału lewego i i prawego. Nonsens do kwadratu, dodatkowo niebezpieczny !

0