Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vivaro 2.0 cdti - Nie gasnąca kontrolka "samochód z kluczem"

31 Sie 2016 19:25 6699 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Po wymianie oleju nie mogę skasować kontrolki "samochód z kluczek", próbowałem sposobem, który znajduję się w instrukcji, próbowałem również tego do starszych modeli, udałem się również do warsztatu by podpiąć pod komputer lecz mechanik po podpięciu nie wykrył żadnego błędu i stwierdził, że to da się zrobić tylko analogowo poprzez sposób opisany w instrukcji. Mieliście może podobny problem? Jeśli tak: jak go rozwiązaliście; jeśli nie: co radzicie by pokonać tą usterkę? (nie chce zaklejać ani jej odłączać)
    Opel Vivaro 2.0 cdti 2010r.
  • Poziom 34  
    Czyżbyś miał problem ze skasowaniem inspekcji?
  • Poziom 9  
    Rozwaliłem swój licznik i musiałem kupić używkę.
    Ponieważ miała przejechane ponad 31.520 więcej niz moje Vivaro postanowiłem cofnąć licznik do stanu który wskazuje clip.
    Po wymianie licznika na inny nie świeciła się żadna kontrolka poza sygnalizacją wymiany oleju na wyświetlaczu, po restarcie zgasła.
    Cofnełem licznik I tu mamy niespodziankę.
    Wyskoczył samochodzik z kluczykiem kontrolka i na wyświetlaczu olej.
    Więc OK olej znowu udało się zgasić.
    Jednak kontrolka na desce ani rusz
    Clip nie kasuje kontrolki servisowej pokazuje brak komunikacji z modułem.
    Delphi też nie.
    I teraz mam problem bo świeci się na desce i też nie wiem jak to ogarnąć.
    Możesz spróbować wgrać mu cały eeprom oryginalny.
    Ja niestety musiałem kupic kolejny zegar. Ale teraz już znalazłem względnie pasujący przebiegiem.

Próbuje naprawić ten poprzedni ale dopiero zaczynam w temacie. I pomimo wiekszości informacji " jakie to niby proste" to jednak ciągle efekt taki sam, czyli mizerny.

Mam kilka wsadów do eep Vivaro ale DO X83 abvr GB gm/bus
    Nie pasowały.

Napisz jaki masz model licznika i nr z naklejki P xxxxxxxxxxx