Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomóżcie! Jakie świece do Vectry A pod instalacje gazową? :(

woiciu 07 Lip 2005 00:19 2525 6
  • #1 07 Lip 2005 00:19
    woiciu
    Poziom 10  

Witam, założyłem niedawno instalacje gazową do Opla Vectry A, silnik 1,8i, benzyna, rok produkcji auta to 1995 rok. Słyszałem, że zakładając instalacje gazową należy również wymienić świece zapłonowe w aucie i tu moje pytanie jaki symbol świec i jakiej firmy świece mi polecicie tzn, żeby nie były zbyt drogie, ale jednocześnie bardzo dobre do tego opelka? Aha i jeszcze jedno pytanko czy również trzeba wymienić przewody na silikonowe jak mam inst. gaz.?
    Z góry dzięki za odpowiedź

0 6
  • Pomocny post
    #2 07 Lip 2005 00:44
    małek
    Poziom 20  

im lepsza jakość instalacji wys nap tym mniejsza szansa wybuchu w kolektorze ssącym, poza tym mieszanka gazowa ma wyższe napięcie przebicia niż mieszanka benzynowa więc izolacja przewodów ma znaczenie, jakie świece? mogą być te same ale wymiana znacznie częstsza

0
  • Pomocny post
    #3 07 Lip 2005 00:50
    pawelsiara74
    Poziom 22  

witam proponiuje NGK nie są drogie a wydaje mi sie że bardzo dobre symbolu Ci nie podam bo nie wiem ale ja w vectrze 1,6i mam NGK 2 w sklepi gość Ci powie jakie powinieneś mieć do swojego silnika
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lip 2005 13:02
    Slawek J
    Poziom 30  

Swiece maja byc takie jak producent poleca zadne tam wynalzki niby do gazu. Swiece moge ci polecic firmy NGK bo sa w przystepnej cenie i mozliwie wyskiej jakosci. Jesli masz oznaczenie silnika E18NVR OHCII, C18SV OHC lub 18 SV to swiece maja miec symbol BPR6ES a jezeli oznaczenie jest C18NZ OHCII to swiece maja byc BKR5EK.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Lip 2005 15:23
    cjr
    Poziom 20  

Slawek J napisał:
    Swiece maja byc takie jak producent poleca zadne tam wynalzki niby do gazu. Swiece moge ci polecic firmy NGK bo sa w przystepnej cenie i mozliwie wyskiej jakosci. Jesli masz oznaczenie silnika E18NVR OHCII, C18SV OHC lub 18 SV to swiece maja miec symbol BPR6ES a jezeli oznaczenie jest C18NZ OHCII to swiece maja byc BKR5EK.
    Pozdrawiam.

Zgadzam się z kolegą. Ja do gazu zawsze polecam NGK i jeszcze nigdy nie miałem problemów.

0
  • #6 08 Lip 2005 21:13
    woiciu
    Poziom 10  

Dzięki wszystkim za pomoc przydała sie :))))))))

0
  • Pomocny post
    #7 10 Lip 2005 11:56
    Itek
    Poziom 20  

Cieszy mie to że każda wypowiedz świadczy o fachowości wypowiedzi na pytanie świec .
    Nie ma nic takiego jak zmiana świec bo jest gaz i świece do gazu tylko wymysł niktórych reklam i chwytów bo nie mogą sprzedać świec to reklamują do gazu. Założysz takie badziewie i same problemy

0