Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czerwone Linie/Paski na Ekranie. Bluescreen, "no signal" na Monitorze

31 Sie 2016 20:04 762 1
  • Poziom 6  
    Witam, otóż sprawę przedstawię od samego początku.
    A więc...
    Grałem sobie w overwatcha i w środku meczu pojawił się czarny ekran i napis "no signal" po czym wyłączył się monitor. Myślałem że kabel się gdzieś odpiął bo gra dalej chodziła (słyszałem na słuchawkach). Komputer wyłączyłem zaraz po sprawdzeniu czy kable są dobrze podpięte, i były. Włączyłem jeszcze raz i podczas normalnego włączania windowsa jeszcze raz monitor zgasł i był napis "no signal", pojawił się bluescreen i komputer uruchamiał się jeszcze raz. Włączyłem tym razem go w trybie awaryjnym z obsługą sieci poprzez masowe klikanie "f8" ponieważ nie mogłem w normalny sposób go uruchomić bo system chciał się naprawiać ale i tak to nic nie pomagało. W tym trybie awaryjnym z obsługą sieci system jakoś się uruchomił i szukałem co mogło być przyczyną a no i były jeszcze czerwone linie na ekranie które dodam w załączniku. Poszukałem w internecie i pisali tam żeby odinstalować i zainstalować sterowniki do karty graficznej jeszcze raz. Tak zrobiłem i gdy odinstalowałem sterowniki to tym razem windows normalnie się już uruchamiał bez żadnych bluescreenow i wyłączania monitora i wszystko było normalnie ale były wciąż te same czerwone linie na całym ekrania które najbardziej było widać na czarnym tle. Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i po ponownym uruchomieniu (bo tak trzeba było zrobić po zainstalowaniu ich) pojawiał się ten sam problem (bluescreen, no signal na monitorze i musiałem uruchamiac tryb awaryjny) więc odinstalowałem te sterowniki i wszystko było jak wczesniej kiedy odinstalowałem je (windows uruchamiał się normalnie ale wciąż były czerwone linie). Zainstalowałem więc nowego windowsa 10. (wcześniejszy to był windows 7) i czerwone linie były cały czas. :cry: Postanowiłem zainstalować jeszcze raz sterowniki ale działo się dokładnie to samo co wczesniej. Na ccleanerze nie pokazuje że ta moja karta graficzna jest podłączona tylko jakis "Microsoft Basic Display Driver". Kartę odłączyłem rozebrałem na części i nic nie widziałem żeby było coś spalone i nie było nic czuć ani na karcie ani w komputerze. Wyczyściłem ją i podłączyłem jeszcze raz. Było to samo. Spróbowałem podłączyć jednak monitor do płyty głównej (bo było tam wejście DVI więc chyba jest tam zintegrowana karta graficzna) i monitor się nie włączał. Podłączyłem z powrotem do karty graficznej i używam teraz i paski nie ustępują. Nie mogę teraz odpalić ani jednej gry, Proszę o pomoc. :cry: :cry: :cry: :!: