Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 300 - jaki wzmacniacz do ok. 2000zł?

31 Sie 2016 23:31 1155 2
  • Poziom 2  
    Witajcie

Przeczytałem wiele różnych tematów odnośnie wzmacniaczy, ale im więcej czytam, tym mniej wiem. Poddałem się w końcu. Poprzednie tematy nt wzmacniacza do Altusów 300 są dość starej daty więc myślę, że coś mogło się w tej sprawie pozmieniać. Pytam was drodzy forumowicze jaki byście polecali wzmacniacz do tychże głośników tonsilowskich? Są one nowe zakupione kilka dni temu we Wrześni w ich zakładzie. Będą one grały w domu nad jeziorem, w pokoju o powierzchni około 40m^2, ale zdarzy się też wyjąć je na dwór i tam puszczać muzykę. Muzyka będzie najczęściej puszczana z komputera, telefonu, natomiast planuję zakup odtwarzacza CD w cenie około 1000zł.

Także wracając do meritum. Jaki wzmacniacz (cena do ok. 2000zł) do Altusów 300 byście polecali? Używany, nowy, a może amplituner?
  • Poziom 12  
    To są świetne zestawy. Ja sam używam je już od prawie roku i nie mam zastrzeżeń. Współpracują bardzo dobrze z każdym wzmacniaczem o nominalnym obciążeniu 8 Ohm. Dźwięk jest dynamiczny nawet przy cichym słuchaniu. Ja używam Technicsa Sa-AX7 i muszę przyznać, że daje doskonale radę. Pamiętaj, że nie tylko wzmacniacz jest ważny, ale źródło dźwięku. Jeżeli chcesz odtwarzać muzykę z telefonu na imprezie, to na tych głośnikach musi być i będzie piłowanie uszu. Współczuję twoim gościom.
  • Poziom 2  
    Pewnie to jest różnica między puszczaniem muzyki na takich głośnikach, a na takich do kina domowego, ale szczerze powiedziawszy w domu mam kino domowe i dźwięk jest lepszej jakości puszczając go z telefonu poprzez bluetooth bądź kabel rca-jack, aniżeli przez dekoder telewizji cyfrowej (hdmi). w przypadku altusów telefon mówisz odpada. to już coś wiem :)

Może Yamaha A-S501?