Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a3 - mokra podłoga pod dywanikiem

31 Sie 2016 23:54 5613 6
  • Poziom 4  
    Witam.
    Jakiś czas temu zauważyłem, że mam mokro pod wykładziną od strony kierowcy.
    Wyciągnąłem korki ze spodu samochodu, suszyłem wykładzine suszarką, wycierałem szmatą i nic... poczytałem na forum trochę i dowiedziałem się, że pod wykładziną jest taka "gąbka" która wpija wode. Tak też było w moim przypadku. Odkręciłem plastiki, odłączyłem akumulator, wyciągnąłem fotel i podniosłem wykładzine. Wspomniana "gąbka" była tak przemoczona, że można ją było wykręcać. Postanowiłem wybrać się z tym do mechanika. Mechanik ładnie zasylikonował dziurę gdzieś w podszybiu (dokładnie nie wiem), przywiozłem autko na plac i zacząłem dzień w dzień suszyć na słońcu. Trwało to z 5 dni i gąbka była sucha. Dziś postanowiłem polać po szybie/podszybiu wodą i ku mojemu zdziwieniu woda znowu zaczęła lecieć. Już zadzwoniłem do mechanika i jestem umówiony na kolejną wizytę. I tutaj chciałbym się dowiedzieć czy ta naklejona na blachę samochodu "mata" to jest orginalnie wykonana? Czy samochód miał jakiś problem i została ona gdzieś naklejona? Wrzucam zdjęcie i liczę na waszą pomoc.

Pozdrawiam!

• Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Witam.

Mata jest oryginalna. Prawdopodobnie masz zatkany odpływ przy podszybiu i nie odprowadza wody. Jeżeli masz możliwość, zdejmij wycieraczki i plastikową osłonę pod szybą. Sprawdź czy woda się tam zbiera. Jeżeli tak to poszukaj małych otworów (przy błotnikach) i je odetkaj. Jest to najczęstsza przyczyna takich sytuacji.

Wiesz może jaki otwór uszczelniał Ci mechanik?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    jeśli chodzi o małe otwory przy błotnikach to już je powyciągałem i wysuszyłem gąbkę doszczętnie. jest suchutka.

właśnie nie wiem dokładnie, bo jestem świeży w tych tematach.. wiem, że załatał to sylikonem.

wiem też, że przednia szyba była wymieniana, bo nie ma orginalnych naklejek. czy jest możliwość, żeby to ona w jakiś sposób przepuszczała wode?
  • Poziom 35  
    Jest możliwość jeżeli została źle wklejona, np za mało kleju dane.

Najlepiej zdemontuj wykładzinę, bierz kolegę i szukajcie gdzie leci.
  • Poziom 4  
    wiem gdzie leci, bo już sprawdzałem. tzn wiem i nie wiem.. bo tam już nie da się zajrzeć. musiałbym rozebrać pare elementów pod maską. widać strumyczek jak leci koło pedałów.
  • Poziom 4  
    mechanik powiedział, że trzeba było całą elektronike i kable powyciągać, żeby dotrzeć do metalowej blachy za pedałami.. była zardzewiała i jak ją dotknął to sama odpadła. zasylikonował ją i wstawił na nowo. problem rozwiązany.. męczący problem.
  • Poziom 13  
    Witam,
    chciałbym odświeżyć temat, ponieważ też mam problem od niedawna z wodą w aucie. W którym dokładnie miejscu są te kanaliki? Odetkałem te główne co są w nadkolach niby wszystko ok a woda dalej do środka leci po przednim słupku (tam gdzie rączka od otwarcia klapy silnika i tam gdzie jest cała elektronika to kable mam mokre i kapie bezpośrednio na półkę od przekaźników).

Pacjent a3 8p 2005 5d.