Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niezawodny odkurzacz wodny.

Paweł#G 01 Sep 2016 04:40 2496 5
 • #1
  Paweł#G
  Level 18  
  Czas poszukać odkurzacza.

  Nie chcę wydawać dużo pieniędzy, ale nie chcę kupować jak np. rodzice taniego odkurzacza workowego, który wytrzymuje do końca gwarancji a później kończy żywot. Odkurzacz miałby być "na lata", a przynajmniej żeby nie bać się go używać, że za chwilę "padnie"
  Odkurzacz będzie wykorzystywany do odkurzania mieszkania, samochodu. Dobrze byłoby żeby był odporny i na odrobinę pyłu po szlifowaniu gładzi itp.
  Nie rozeznawałem dokładnie tematu, bo czas nie pozwala i dlatego szukam tu porady od doświadczonych użytkowników czy serwisantów.

  Skłaniam się bardziej w kierunku odkurzaczy wodnych ( czasami miałem okazję używać, czy naprawiać drobnostki w odkurzaczu rainbow D4 -tylko jego cena.....) żeby nie kupować worków na okrągło itp.

  Zastanawiają mnie tańsze odkurzacze przemysłowe itp. - z czym to się "je" i co to warte? Może to alternatywa dla wytrzymujących chwilę tanich zabawek ze sklepu?
  Dobrze byłoby żeby części zamienne typu szczotki były dostępne.
  W skrócie ma być tanio i dobrze ;)
 • #2
  ShakeAll
  Level 20  
  Tani niezawodny odkurzacz wodny, na lata, nie do zdarcia, łatwy do naprawy - Zelmer WODNIK, niestety tylko używki pozostały, ale uważam, że warto.

  Śmiało mogę również polecić warsztatowy PARKSIDE z Lidla, używam dość intensywnie 4 lata w warsztacie, zero problemów.
  Z zalet: długa rura, długi kabel, zasilanie do elektronarzędzi, duże kółka, spory filtr.
  Wady: spore rozmiary
 • #3
  Anonymous
  Level 1  
 • #4
  Przemeek1988
  Level 22  
  Żaden odkurzacz domowy nie nadaje się do odkurzania pyłu budowlanego a wodny tym bardziej. Prawidłowo eksploatowany odkurzacz workowy ,dobrej firmy powinien działać dłużej aniżeli okres gwarancji. Należy pamiętać jedynie o wymianie filtra hepa raz w roku, wymianie worka zapełnionego do 3/4 objętości oraz o niezasysaniu przedmiotów nie zalecanych w instrukcji obsługi.
  Zobacz ofertę Electroluxa, warte polecenia m.in: ErgoSpace, UltraSilencer, JetMaxx, PowerForce- są to modele produkowane w Europie i cieszą się dobrą opinią.
  Z Zelmera można by jeszcze polecić Odysseya lub Jupitera.
 • #5
  Paweł#G
  Level 18  
  Przemeek1988 wrote:
  Prawidłowo eksploatowany odkurzacz workowy ,dobrej firmy powinien działać dłużej aniżeli okres gwarancji.


  A jaka to jest dobra firma?

  Tak samo użytkowane:
  Odkurzacz z PRLu poległ dopiero niedawno w garażu chyba najechany przyczepą, wcześniej długo służył w domu, zastąpiony jakimś chyba niemieckim używanym odkurzaczem, służył do "czarnej roboty ". Niemiecka używka też długo pożyła,a nie wiadomo ile przepracowała wcześniej. Zastąpił go Zelmer Meteor, ale ten już był delikatniejszy, wymieniałem mu łożyska i szczotki ale też trochę przeżył i z powodu błędu w odlewie pękło mocowanie przy silniku. Teraz rodzice mieli odkurzacz Samsunga albo LG - nie dotrwał do roku użytkowania- gwarancję uznano i był nie do naprawienia. Kolejny - padła regulacja obrotów i był naprawiany pare razy i w końcu oddano pieniądze. Teraz kolejny, odkurzacz, kończy mu się gwarancja i na mój gust jego żywot już się kończy......

  Co jest wyznacznikiem dobrej firmy? Poniżej jakiej ceny nie schodzić?
  Co do pyłu budowlanego, chodzi bardziej o poprawienie po miotle itp. - garść pyłu, nie pełen pojemnik, czy pracujący jako odciągacz pyłu
 • #6
  Przemeek1988
  Level 22  
  Dla odkurzacza nowego typu nawet garść pyłu może być zabójcza. Stare odkurzacze zelmerowskie były proste w budowie - worek - silnik - i ewentualnie jakiś filtr na wylocie który można łatwo wymienić - a większość pyłu z powrotem wracała do otoczenia. W dzisiejszych już to inaczej wygląda - odkurzacze są cichsze bo w środku są nafaszerowane gąbkami ,filcami etc. Sam teraz pomyśl - wciągasz pył ,część zostaje w worku a część leci do silnika, następnie zatrzymują się na owych wygłuszeniach i tym samym gotują silnik, ten w konsekwencji się pali, uszkadza łożyska itp.

  Dobre odkurzacze dzisiaj - no to z zachodnich: Miele - tutaj sprzęt testowany na 20 lat eksploatacji. Czy tyle wytrzyma - głównie zależy od użytkowania. Do awaryjnych nie należy.
  Później bym postawił Profi Europe- przez swoją prostotę ,budowa bardzo zbliżona do prlowkskiego zelmra - prosta jak budowa cepa. Teoretycznie nie ma się co zepsuć zaś odkurzacz można kupić np. z filtrami HEPA które łatwo wymieniasz.
  Nawiązując do Profi. Do domu sugerował bym serię 10 lub 5.

  Później tak jak pisałem - Zelmer i Electrolux - ten drugi to mistrz w polepszaniu/wyciszaniu sprzętu więc teoretycznie gorzej znosi jakiekolwiek styczności z pyłem budowlanym.

  Wybierając odkurzacz wybierz ten który będzie ci się wygodnie używało bo to najważniejsze.


  Jeśli chodzi o Samsunga - mam nadzieję ,że Twoi rodzice trafili na wadliwe, bo mój Jungle zachwyca mnie od roku kulturą pracy i dopracowaniem detalów. W użytkowaniu porównał bym do Miele ,jak z jakością to się okaże. Mówię tutaj o wyższych modelach Samsunga, czyli kosztujących tyle co ..Miele.